-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Nie przyznawajcie racji diabłu

Wierzysz? Wierzysz w Boga Jedynego w Trójcy Świętej? Jesteś w drodze z Tym, który podaje ci rękę, by doprowadzić cię do Jego i naszego Ojca, który umarł za ciebie, by zgładzić twoje grzechy, by zgładzić grzechy świata, który jest Synem Boga i Zmartwychwstał trzeciego dnia po śmierci i jest wśród nas z Duchem Świętym, wśród tych, którzy w niego wierzą, a obok są ci, ktorzy z nim walczą, na śmierć i życie?

Czy tak trudno nam wypowiedzieć to, co napisałem powyżej? Wygląda na to, że tak. I nawet, albo i może przede wszystkim, trudno jest tak mówić tym, którzy powinni być naszymi przewodnikami w naszej drodze do Ojca, do naszego zbawienia, hierarchom Kościoła w Polsce, a nawet Papieżowi Franciszkowi.

Bo Kościół nie jest w Kryzysie. Bo w kryzysie są przede wszystkim niektórzy pasterze w Kościele, którzy ulegli pokusie diabła, by jemu służyć za dobra tego świata, a nie świata wiecznego. Bo oni ulegli szatanowi w jego dziele niszczenia nie tylko Kościoła Katolickiego, choć przede wszystkim ale naszego życia w ogóle, by było obok jego naturalnego porządku rzeczy, by zostało poddane sztucznym teoretycznym ideologiom, których rezultatem stała się realna śmierć milionów ludzi na całym świecie i to nie tylko chrześcijan Kościoła Katolickiego.

Przyznawanie racji diabłu przez hierarchów Kościoła w Polsce, a teraz już i przez samego papieża Franciszka degraduje nas wierzących, baranków Bożych, którzy oczekują zbawienia i którzy oczekują od swoich przewodników duchowych, księży, biskupów i Papieża, pomocy i wparcia w jego uzyskaniu.

Film pana Sekielskiego został zrobiony przez stronę, którą zajmuje diabeł. I tak nalezy z nim rozmawiać.

A diabeł mówi i prawdę i fałsz, dlatego jego działania są diabelskie. Rolą hierarchów Kościoła i samego Papieża jest wskazywać nam, gdzie jest prawda, a gdzie fałsz.

- - -

Kopia tekstu z bloga Edwina Bendyka na polityka.pl:

https://antymatrix.blog.polityka.pl/2019/05/14/film-sekielskich-czyli-koniec-feudalizmu/?nocheck=1

Film Sekielskich, czyli koniec feudalizmu

Gdy piszę tę notatkę, licznik na YouTube przy filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” przekroczył 11 mln. Ziarno rzucone przez „Klątwę” w Teatrze Powszechnym, podlane „Klerem”, dziś dojrzało do żniw. Czyli?

Cyniczna, ale racjonalna politycznie metoda PiS, by czynić wszystko to, co sprawia przyjemność elektoratowi, dotychczas dobrze się sprawdzała. Pogarda dla ludzi z niepełnosprawnościami rok temu, pogarda dla kobiet podczas majstrowania z ustawą antyaborcyjną, pogarda dla nauczycieli w tym roku, pogarda dla ofiar przestępstw pedofilii, jeśli popełniają je żołnierze sojuszniczej formacji. Im pogarda większa, tym władza wydaje się silniejsza i skuteczniejsza. Zwłaszcza gdy mówi, że kto podniesie rękę, temu ta ręka zostanie odrąbana (jakoś tak mniej więcej, Cyrankiewicz zlewa się już z Kaczyńskim, ale wymowa jest taka sama).

Uciekający suweren

W praktyce wygląda to żałośnie, gdy służby wszechmocnego państwa PiS ścigają aktywistkę Elżbietę Podleśną za rzekomą obrazę uczuć religijnych. Z groteskowych represji wobec Podleśnej bije jednak groza, bo okazuje się, że państwo przestaje być wyrazem racjonalności, tylko staje się delegaturą sił obskurantyzmu i bałwochwalstwa, które niewiele mają wspólnego z istotą wiary, której rzekomo bronią.

Takie przywiązanie do żelaznego elektoratu i sojuszników z tym elektoratem mocno związanych ma jednak swoją cenę, bo przytępia słuch społeczny. To groźne, zwłaszcza gdy ów żelazny elektorat nie tworzy większości, tylko jest mniejszością wygrywającą zwartością. To groźne oczywiście dla władzy na takiej mniejszości budującej, a odwołującej się w swej retoryce do woli suwerena, czyli całości.

Uspołecznienie problemu

Bo suweren może w końcu mieć dość i znaleźć powód kontrmobilizacji, której ciągle rozmamłanemu liberalnemu centrum i atroficznej lewicy nie udało się osiągnąć. Bo ciągle nie dopiekło do żywego, ciągle wydaje się, że mimo wszystko nie jest najgorzej. Mało to komentarzy, że Leszek Jażdżewski w sumie to nawet powiedział prawdę, ale czy musiał ją mówić w ten sposób, w tym miejscu i w takim czasie?

Film Sekielskich w końcu chyba z tej zbiorowej hipnozy wyrywa, jest szansa na proces, który świetny amerykański socjolog Jeffrey C. Alexander nazywa „uspołecznieniem problemu społecznego”. Warto zajrzeć do tekstu wykładu „The Societalization of Social Problems”, który wygłosił m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim wiosną 2014 r. Istotna część wykładu poświęcona jest problemowi pedofilii w Kościele.

Jak pokazuje Alexander, najważniejsze jest przełamanie „kodu semiotycznego”, który powoduje, że problem nie może wyjść poza ramy instytucji – pedofilia występuje w Kościele od setek lat, ale cały czas była „normalizowana”, zgodnie z wypowiedzią:

According to the Head of the Congregation of Clergy, priestly pedophilia, while regrettable, should be regarded as “an unavoidable fact of life.”

W pewnym jednak momencie następuje przełamanie kodu i sprawa staje się sprawą publiczną, zło przestaje być traktowane jako problem wewnątrzinstytucjonalny i dotyczący bezpośrednio pokrzywdzonych, tylko staje się problemem społecznym odbieranym jako zagrożenie dla całej społeczności. Jest szansa, że film Sekielskich, już nie oparta na faktach fabuła jak u Smarzowskiego czy artystyczna prowokacja jak u Frljicia, tylko dokument mówiący o konkretnych ludziach – ofiarach i ich sprawcach, którzy ciągle bezkarnie poruszają się wśród nas, uspołeczni świadomość zła i odczucie odrazy.

Moralna degrengolada

W takiej sytuacji PiS nagle z obrońcy tradycyjnych wartości stanie się sojusznikiem zorganizowanego, systematycznie oraz systemowo ukrywanego zła. „DajCiumka” z krotochwilnego tłumaczenia księżych wybryków stanie się symbolem deprawacji. Nie ma co jednak gdybać, lepiej czytać Alexandra i patrzeć, czy sprawy zmieniają się zgodnie z opisywanym przez niego mechanizmem uspołeczniania, które prowadzi do mobilizacji i działania.

Tak czy inaczej dochodzimy w polskiej polityce do „momentu Kościuszkowskiego”. Naczelnik znany był ze swego radykalnego, wręcz jakobińskiego antyklerykalizmu. Jego najpełniejszym wyrazem jest list, jaki napisał u schyłku życia do księcia Adama Czartoryskiego, poniżej fragmenty:

Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki.

oraz

Mówię do filozofa, do zręcznego polityka: Rząd jako taki nie powinien mieć innej religii niż religia natury. Ten bezmierny glob wypełniony nieskończonymi gwiazdami i nasze serca, które bezwiednie zawsze zwracają się /ku niej/ w rozpaczy, świadczą oczywiście o istnieniu Istoty Najwyższej, której nie rozumiemy, ale ją w duchu czujemy i którą wszyscy powinniśmy adorować. Pozostawmy więc wszystkim sektom, wszystkim religiom swobodę praktykowania ich kultu, byleby były one posłuszne prawom ustanowionym przez Naród.

Kościuszko pisał niewiele, wolał działać, choć za jego działaniem kryje się głęboka filozofia społeczna i polityczna. W swej wizji demokratycznej republiki zbliżał się do pozycji jakobińskiej, hasłem insurekcji była wolność, całość, niepodległość. I to właśnie feudalne przywileje, z jakich korzystał Kościół, niepokoiły go tak bardzo, bo groziły całości republiki.

Koniec feudalizmu

Historia potoczyła się tak, że Kościół pozostał enklawą władzy feudalnej, domagając się na dodatek specjalnych przywilejów od państwa. Krytyka tych przywilejów nie jest atakiem na religię, tylko niezgodą na wynaturzenia, których najbardziej obrzydliwym wyrazem jest pedofilia i jej, powtórzmy, systemowe i systematyczne ukrywanie. Zgodnie z postulatem Kościuszki: pozostawmy więc wszystkim sektom, wszystkim religiom swobodę praktykowania ich kultu, byleby były one posłuszne prawom ustanowionym przez Naród.

Miejmy więc nadzieję, że właśnie kończy się w Polsce ostatecznie feudalizm, którego politycznym współczesnym wcieleniem miało być korporatystyczne, katolickie państwo narodu polskiego pod władzą PiS. Nie musimy wszczynać insurekcji, mamy urny wyborcze, by ocalić republikę.tagi: kościół 

cbrengland
17 maja 2019 07:50
44     1724    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:

gabriel-maciejewski @cbrengland
17 maja 2019 08:40

Krzysiek, skąd ci się wzięło, że państwo PiS jest wszechmocne? A we władzy feudalnej to chyba Kościół jest suwerenem? Tak myślę....

zaloguj się by móc komentować

qwerty @cbrengland
17 maja 2019 08:53

to niestety nie jest tak, albowiem gloryfikacja i mitologizowania bytu 'państwo' skutkują rozwojem czy też eskalacją we wszelkich obszrach życia społecznego patologii o charakterze totalitaryzmu. I to takiego o jakim się nawet Soso nie śniło. Państwo Kościelne jest pomiotem prawa, także międzynarodowego i zagadnienia dot. relacji wewnątrz poszczegolnych pąnstw wobec KK nie moga być roziązywane w drodze tzw. środków nadzwyczajnych lecz w drodze normalnych i istniejących procedur. Jakoś ci troskliwi litujący sie nad ofiarami pedofilii w wykonaniu wskazanego srodowiska nie mają cienia wątpliwości, że pąnstwo w ktorym zyja nie kreuje innych ofiar. A skala ofiar panstwowego bezprawia jest bez granic i nie jest to 100/200 przypadkow rocznie lecz dziesiatki tysięcy. jak Komornicy wyrzucaja na bruk dzieci z rodzicami i kradna im srodki do zycia to jest cacy? nieprawdaż? - bo jest przychód dla Skarbu Państwa, ktory jest bożkiem desygnujacym budżety. W tle całej zabawy jest kasa i tylko kasa oraz nieruchomości KK. Ofiary czynów niedozolonych sa tylko pretkestem i niczym więcej. Ot, kolejny przejaw walki klasowej/kastowej. W sobotę wysuchiwałem ojca, ktoremu syn się powiesił bo nie wytrzymał państwowego bezprawia. gdzie ci wszyscy wrażliwcy na ludzką krzywde i niedolę? Żyjemy w świecie teratru iluzji i gry w trzy kubli non stop i w każdym obszarze.

A może pokażemy te polskie dzieci, które ladują w gabinetach psychologów i psychiatrów [z traumami do końca zycia] po sytuacjach owo państwo zaatakowało życie ich i ich rodziców? 

A może społeczne trybunały i odszkodowania? za każde państwowe bezprawie, za oszustwa w całym obszarze funkcjonowanie państewka o nazwie RP w 2019r. 

odwagi obywatele RP

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski 17 maja 2019 08:40
17 maja 2019 08:55

tak po prawdzie to ów PiS g... może, z wielu powodów

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski 17 maja 2019 08:40
17 maja 2019 08:57

Ja patrzę na sprawę od strony wiary. Dodałem ten przykład z Polityki, jako to działanie diabła właśnie, a nawet Kościuszko się znalazł, jako ten jego "swięty", jak to już wiemy, jako jeden z tych, który zaczął demontaż tego naturalnego porządku w Polsce.

Boli nnie co się dzieje, bo Kościół nie stoi na wysokości zadania, tzn. hierarchowie, a jest do zrobienia wiele

zaloguj się by móc komentować

qwerty @cbrengland
17 maja 2019 08:59

"Historia potoczyła się tak, że Kościół pozostał enklawą władzy feudalnej, domagając się na dodatek specjalnych przywilejów od państwa. "

a jaka ma byc władza w KK? demokratycznie wybierana przez parafian? Schetyna ma Papieża wybierać?, katechizm przegłosuje Tusk i Gronkiewicz-Waltz?, Kwasniewski bedzie biskupów desygnował? - rozumu choc trochę

zaloguj się by móc komentować

qwerty @cbrengland 17 maja 2019 08:57
17 maja 2019 09:00

stań sam na wysokości zadania i daj przykład - rzuć na szalę wszystko: życie, mienie - to porozmawiamy i o wierze o świecie otaczającym

zaloguj się by móc komentować

bolek @cbrengland
17 maja 2019 09:04

"Wierzysz w Boga Jedynego w Trójcy Świętej?"

OT

Normalnie to nie zabieram autostopowiczów, bo odkąd busy jeżdżą średnio co 15 minut to nikt nie macha, ale Władzia machała, poza tym deszcz padał i zmierzch zapadał powoli. No to się zatrzymałem. Powiedziała, że jej z nieba spadłem bo dogadany transport ją wystawił i nie przyjechał, a jak dochodziła do przystanku to zobaczyła tylne światła odjeżdżającego busa. I tak sobie gawędziliśmy, aż nagle usłyszałem pytanie "Czy wierzy pan w Boga?". Po zapewnieniu, że nic nie płaci za podwózkę obiecała się pomodlić za mnie. Dwa dni później, w czasie jazdy, dziwne dzwięki wzbudziły mój lekki niepokój. "Tak, wiem tarcze do wymiany" pomyślałem, ale na wszelki wypadek się zatrzymałem i sprawdziłem czy koła się nie grzeją, kopnąć w oponę, itp. Coś mnie tknęło aby sprawdzić śruby i w pewnym momencie zrobiło mi się gorąco... Po dokręceniu śrub w jednym kole "dziwne dźwięki" ustały.

 

"mamy urny wyborcze"

Wie ktoś może skąd się wzięła nazwa "urna wyborcza"? Czy od tego może, że jak zagłosujemy na jednego kandydata, możemy "pogrzebać" innego? :)

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @qwerty 17 maja 2019 08:53
17 maja 2019 09:10

Tak jest, każdy swój kawałek drogi życia niech weźmie w swoje ręce, tam, gdzie tylko to jest możliwe, a nie patrzy, co inni mu dadzą (państwo), czy powiedzą i będzie to przyjmował, jako prawdę jedyną, nawet, jak to mówi biskup, kardynał, a nawet papież. No właśnie nie. W tej mojej notce Modlitwa Jan Pawel II mówi, jak to nalezy rozmawiać z samym Panem Bogiem i Jego słuchać przede wszystkim.

Trzeba wziąść sprawy w swoje ręce. Po to tutaj jesteśmy i stale się uczymy.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @bolek 17 maja 2019 09:04
17 maja 2019 09:14

Niektórzy mówią intuicja, przypadek ... Nie, to On do nas mówi

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @cbrengland
17 maja 2019 09:19

Bez śladu wdzięku wyleciałeś za bandę.

Najwyraźniej zapomniałeś, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @stanislaw-orda 17 maja 2019 09:19
17 maja 2019 09:28

Daj spokój, rozmawiamy i to nie Hyde Park Corner w Londynie, nie ma ograniczeń poruszanych tematów, bo jak wiesz, tam są, nie wolno obrażać królowej

zaloguj się by móc komentować

bolek @cbrengland 17 maja 2019 09:14
17 maja 2019 09:31

"Niektórzy mówią intuicja, przypadek ..."

Znak!

zaloguj się by móc komentować

lchlip @cbrengland
17 maja 2019 09:32

"....Przyznawanie racji diabłu przez hierarchów Kościoła w Polsce, a teraz już i przez samego papieża Franciszka ...."

Czym jest właściwie pojęcie "herezja"?
I czy może być głoszona przez ludzi głęboko wierzących?

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,5645,to-herezja-czesto-gloszona-nieswiadomie.html

 

zaloguj się by móc komentować

olo @cbrengland
17 maja 2019 09:46

o, mnie diabel mowie ze ciebie lubi

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @lchlip 17 maja 2019 09:32
17 maja 2019 09:48

Wiesz, ja wiem, że bezczelność nie zna granic, zwłaszcza w diabelskim i heretyckim wydaniu, czyli takim, jak twój i wiesz dobrze już, że co najwyżej mogę rzygać na twój widok, czyli rozmawiać tym bardziej i wcale nie muszę, a z innymi pogadaj sobie, tam, gdzie ich znajdziesz. Zniknij więc z tego mojego tutaj miejsca.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @olo 17 maja 2019 09:46
17 maja 2019 09:50

Dobrze by było, byś przeczytał, ze zrozumjrniem, jak potrafisz, mój komentarz do lchlip, dotyczy ciebie też, jak najbardzoej

zaloguj się by móc komentować

lchlip @cbrengland 17 maja 2019 09:48
17 maja 2019 10:04

Autor:
"...A diabeł mówi i prawdę i fałsz, dlatego jego dzialania są diabelskie. Rolą hierarchow Kościoła i samego Papieża jest wskazywać nam, gdzie jest prawda, a gdzie falsz...."

Papież Franciszek:
"....- Osoba konsekrowana, wybrana przez Boga, by prowadzić dusze do zbawienia, poddaje się swojej ludzkiej słabości, czy też chorobie, stając się w ten sposób narzędziem szatana. W wykorzystywaniu widzimy rękę zła, która nie oszczędza nawet niewinności dzieci - mówił papież. - Pokornie i odważnie musimy uznać, że mamy do czynienia z tajemnicą zła, które zawzięcie atakuje najsłabszych, ponieważ są oni obrazem Jezusa. Dlatego właśnie wzrosła obecnie w Kościele świadomość, że trzeba nie tylko powstrzymać najpoważniejsze nadużycia środkami dyscyplinarnymi oraz procesami cywilnymi i kanonicznymi, ale także zdecydowanie zmierzyć się z tym zjawiskiem zarówno w Kościele, jak i poza nim – powiedział Franciszek. Jak zapewnił, Kościół "czuje się powołany do zwalczania tego zła, które dotyka centrum jego misji: głoszenia Ewangelii maluczkim i ochrony ich przed żarłocznymi wilkami".

Prymas Polski abp Polak:
"Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.
Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.
Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.
Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.
Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi)Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.
Musimy chronić dzieci i młodzież.
Dla Kościoła nie ma innej drogi.
Abp Wojciech Polak
Prymas Polski
Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @cbrengland
17 maja 2019 10:14

" ...by ocalić republikę." ?

To przecież krok do totalitaryzmu, inaczej do komunizmu.

I jakich to specjalnych przywilejów domaga się KK od państwa? Zachowanie własności, prawo do wychowywania dzieci. Pisze Pan jednak herezje.

 

zaloguj się by móc komentować


cbrengland @cbrengland
17 maja 2019 10:24

Do wszystkich

Przepraszam, zdaje się, że się nie zrozumieliśmy. Moja wina, że niezbyt wyraźnie to odzieliłem.

Tak więc bardzo proszę o uwagę!

Od zdania:

Film Sekielskich, czyli koniec feudalizmu

to kopia tego tekstu z polityka.pl, którego link zamieszczam pod tym zdaniem.

Mój oryginalny własny tekst kończy się na tym ww zdaniu.

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie i obiecuję poprawę na przyszłość ☺

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @olo 17 maja 2019 10:22
17 maja 2019 10:26

Dzięki, podaj dalej do lchlipa, bo duren nie wie, o co chodzi

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland
17 maja 2019 10:26

Prezentujesz zelotyzm.

Nie ma możliwości stworzenia raju na ziemi. Nie ma możliwości zlikwidowania śmierci i cierpienia w tym życiu. Nie ma i koniec. Kościół nie jest po to, żeby ktokolwiek był zadowolony, tylko żebyś miał dostęp do Sakramentów, które dają życie wieczne. A dobra nowina jest dobra niezależnie od tego, kto ją przyniósł. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @cbrengland
17 maja 2019 10:34

Witam.

Najbardziej spodobał mi się fragment o "surewenie," który może mieć w końcu dość i dokonać kontrmobilizacji. Słowo "kontrmobilizacja" jest dla mnie nowe i świeże (językowo). Nie jest może estetycznie zbyt zgrabne choć ciekawie oddaje sens semantyczny ale,... tak jak w czasie wojny ludzie jednak spali ze sobą, a często i nawet kochali się, co owocowało nowymi narodzininami tak i teraz nie ma co utyskiwać. Suweren moim zdaniem jest jak wielowiekowa polityka brytyjska nastawiany od początku do końca na własną korzyść i pragmatycznie pojęty interes. Owszem czasem popełnia błędy, za które jednak musi zapłacić, ale w dłuższej perspektywie zdaje się być jak giełda - stale przynosi zysk. A czemu giełda w długiej perspektywie zawsze przynosi zysk? To, moim zdaniem, ciekawe pytanie ale chyba na zupełnie inną notkę. Kto ma wierzyć to mu ani "Klątwa" ani Sekielscy nie zaszkodzą, a kto się waha musi szukać swojej drogi cierpliwie, dzień po dniu, póki życia mu wystarczy.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 17 maja 2019 10:26
17 maja 2019 10:38

Przepraszam ale jestem ze wsi i naprawdę nie wiem, co to jest, o czym piszesz. I naprawdę jest mi z tym dobrze. Nawet nie zaglądne do wiki, by zobaczyć, co to znaczy.

A właśnie idę do kościoła na mszę św. Mam czas do południa. Od ostatniego weekendu bywam właśnie rano na mszy św. Są w tym kościele dwaj polscy księża. I nawet przestało mi przeszkadzać, że to msza w jez.angielskim ☺

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 17 maja 2019 10:38
17 maja 2019 10:43

To powiem inaczej: olej to, o czym napisałeś i idź na mszę.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland
17 maja 2019 10:45

Jak napisałem powyżej, nie będzie mnie w Internecie do południa, a potem jestem bardzo zajęty prawie do późnego wieczora.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland
17 maja 2019 10:46

Przestań już, proszę.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 17 maja 2019 10:43
17 maja 2019 10:47

Przestań już, proszę.

zaloguj się by móc komentować

olo @cbrengland 17 maja 2019 10:26
17 maja 2019 10:54

a wiesz o co prosisz? ja go lubie

zaloguj się by móc komentować

beczka @cbrengland
17 maja 2019 15:58

Odczep się od Ojca Świętego Franciszka.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Grzeralts 17 maja 2019 10:26
17 maja 2019 16:29

qrka wodna... dobrze pan tu ujął...ja bym tylko dodał, zeby autor nie wychodził na słońce bez kapelusza... no i któryś z koleżeństwa zalecił różaniec i koronkę... jakby co to ja też...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 17 maja 2019 10:47
17 maja 2019 17:52

Bez obrazy, jak zwykle krótki komentarz wyszedł mi za ostro....

TKNPŻO nie podpisałby się pod czymś tak słabym jak film Sekielskiego. 

zaloguj się by móc komentować

emi @cbrengland 17 maja 2019 10:24
17 maja 2019 23:04

Uff!

Dobrze, że Pan wyjaśnił, bo nic nie rozumiałam, zupełna kołowacizna ze zwątpieniem głównie w swoje zdolności poznawcze (a dopiero po wyjaśnieniu otworzyłam link). Duża ulga :)

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @emi 17 maja 2019 23:04
18 maja 2019 00:14

To jest blogowisko dla ludzi myślących, nie wszystko trzeba pisać jak przysłowiową kawę na ławę.

Ale też trzeba uważać na formę i logikę przekazu. Przyznaję, że zawaliłem te elementy dzisiaj i zrobilo się zamieszanie nieco, bo od początku myślałem, że jest jasnym, że jest mój tekst i tekst tej diabelskiej strony. Szkoda trochę, bo moglo byc ciekawiej może jeszcze bardziej, niz bylo.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 17 maja 2019 17:52
18 maja 2019 00:17

Nie ma sprawy. Tych, co trzeba trzeba tępić i wywalac na zbity pysk. A my musimy zacząć się jakoś konsolidowac, by nas nie wywalono, a starania są w drodze tych szatanow wszelkiej maści.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gorylisko 17 maja 2019 16:29
18 maja 2019 00:23

Jak widać wszem i wobec nie dość, że mam czapkę, to jeszcze kaptur na głowie. Należy ubrać gorylu okulary, oczy już nie te, przykro i poskakać z braćmi i siostrami na drzewie, gałęzie już wtedy też będą lepiej widoczne.

zaloguj się by móc komentowaćqwerty @cbrengland 18 maja 2019 00:14
18 maja 2019 09:42

traktujmy to jako ćwiczenie w sztuce argumentacji;- ale celem nie może być wzbudzanie ciekawości

zaloguj się by móc komentować

m8 @olekfara 17 maja 2019 10:14
18 maja 2019 10:21

Wydaje mi sie , ze kilkoro z komentujacych tutaj "przelecialo" tekst bez zdania sobie sprawy , ze poza wstepem cala reszta to cytat.

zaloguj się by móc komentować

m8 @m8 18 maja 2019 10:21
18 maja 2019 10:28

Ale widze, ze sam autor zwrocil na to uwage. Swoja droga z zacytowanych fragmentow Koscioszki wyziera niezly totalitarysta a i konspirolog.

zaloguj się by móc komentować

onyx @cbrengland 18 maja 2019 00:14
18 maja 2019 13:51

Trochę za bardzo czytamy po łebkach, nawet tutaj. To co wkleiłeś to bełkot czystej wody oderwany od rzeczywistości. Dzisiaj na marszu z Tuskiem jest ze trzy tysiące ludzi, to jest śmiech i bieda a nie kontrmobilizaja. Oni walą ten swój przekaz wprost do studni. Jest w sieci świetna rozmowa Michnika z Lisem, która pokazuje jaki oni przeżywają dramat w zaistniałej sytuacji a czas już dla nich nie gra.

https://twitter.com/NiezOmna/status/1129043306657271809?s=19

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @cbrengland 18 maja 2019 00:23
18 maja 2019 18:15

hmmm ja tam jestem zwykły małpiszon który nie uzurupuje sobie prawa do orzekania świętości w Kosciele Katolickim ani nie zamierza orzekać kto jest po lilinii katolskiej a kto nie... ze mnie prosty małpiszon i tyle...poza tym staram się nie bredzić...w gorące dni nie chodzę bez kapelusza, mózg się może zagotować...  nie troskam się zbytnio loesem Matki Naszej Kościoła Katolickiego gdyż do mnie małpiszona ciągle docierają słowa... "a bramy piekielne go nie przemogą..." więc w czym problem... co nie oznacza także, że mam siedzieć na gałęzi i nie reagować gdy ktoś łże w sprawach związanych z KK... ale zgodnie z Litania do Ducha Świętego... nie sądzę i bardziej lękam się swoich błędów jak cudzych... jakby co są jeszcze wolne gałęzie coby wejść poptrzeć na piękno tego świata bez zbyt poważengo traktowania siebie i swoich prawd objawionych...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować