-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Boris Johnson: 'The boy who wanted to be world king'

Jak w Polsce gada się o polityce nawet w sklepie, bo tak to jest wyreżyserowane i tak ma być, tak tutaj o polityce rozmawiają tylko gentlemeni i czasem wybierają spośród siebie przewodniczącego tej debaty.

A teraz to wybrali moze w końcu tego Króla Świata, a może i Wszechświata nawet? ☺

https://www.bbc.co.uk/news/av/uk-politics-49088773/boris-johnson-the-boy-who-wanted-to-be-world-king

​​​​​​- - -

Metro front page 24/07/19

Virtually all of the front pages focus on the announcement of Boris Johnson as the UK's new prime minister. The Metro takes inspiration from Mr Johnson's victory speech for its front page, describing him as "the new dude at No 10" - a reference to the acronym he used to sum up his aims to deliver Brexit, unite the UK, defeat Jeremy Corbyn and energise Britain.

 

Sun front page 24/07/19

"Hey dude!" is the headline for the Sun, which picks up on the same moment from Mr Johnson's speech, with a pun on the Beatles hit Hey Jude.

 

Daily Mail front page 24/07/19

"Now bring us sunshine", declares the Daily Mail's front page, which focuses on Mr Johnson's promise to "re-energise" the nation and restore Britain's self belief. The new prime minister faces a "daunting in-tray", including a looming Brexit deadline, a crisis with Iran and reviving his party's electoral fortunes, but has pledged to end the Brexit paralysis and "banish negativity", the paper says.

 

Daily Express front page 24/07/19

The Daily Express also focuses on Mr Johnson's "can-do" spirit, reporting his promise to work "flat out" to get the UK out of the EU by 31 October. "Hang on to your hats...here comes Boris", the paper tells EU bureaucrats and "doom-mongers".

 

Daily Mirror front page 24/07/19

The Daily Mirror strikes a less optimistic note, proclaiming: "It's really not funny any more". Its front page pictures of a selection of the former mayor of London's less serious moments, including when he got stuck half way down a zip-wire during the London 2012 Olympics.

 

Telegraph front page 24/07/19

The Telegraph looks ahead to the appointment of Mr Johnson's cabinet, which the paper says will be mostly made up of Brexiteers. Among those in line for jobs are Priti Patel and Employment Minister Alok Sharma, with the new cabinet set to be the most ethnically diverse in history, the paper reports.

 

The Times front page 24/07/19

The Times also tips Ms Patel for a top job, reporting that she is on course to be home secretary. The 47-year-old Brexiteer was forced to quit as international development secretary in November 2017 over unauthorised meetings with Israeli officials. However, the future of Mr Johnson's leadership rival Mr Hunt is in doubt as he has resisted demotion from foreign secretary and turned down the post of defence secretary, the paper says.

 

i front page 24/07/19

The i focuses on some of the challenges the new prime minister faces, noting that while Mr Johnson has promised to unite the nation, some ministers have already resigned in reaction to his victory. Meanwhile, the paper reports that business chiefs are warning against a no-deal Brexit - a scenario Mr Johnson has accepted will happen if the UK cannot reach a new agreement with the EU by 31 October.

 

Guardian front page

The new Tory leader has already begun work to unite his "fractured" party by "lovebombing" sceptical centre-ground MPs, according to the Guardian. With a "wafer-thin majority" in Parliament, the paper says he will need the backing of colleagues from both sides of the debate to deliver Brexit.

 

Financial Times front page 25/07/19

Meanwhile, Mr Johnson faces warnings from the International Monetary Fund that he risks causing a global economic shock if he leads the UK out of the EU without a deal. The organisation said on Tuesday that a no-deal Brexit ranked alongside US trade policy as one of the chief threats to the world economy, the paper reports.

źródło: https://www.bbc.co.uk/news/blogs-the-papers-49092664

 tagi: polityka 

cbrengland
24 lipca 2019 09:22
37     2013    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Magazynier @cbrengland
24 lipca 2019 10:13

Trzeba przetłumaczyć jego mowę premierowską. Jak pan tego nie zrobi, to ja. 

zaloguj się by móc komentować

proton @Magazynier 24 lipca 2019 10:13
24 lipca 2019 10:17

To może być coś wstrząsającego.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @cbrengland
24 lipca 2019 10:40

czy to otwarta dlon czy zamknieta ach ta reka sama idzie w gore:

Related image

a tu zatroskanie i taki sokoli wzrok:

zaloguj się by móc komentować

smieciu @cbrengland
24 lipca 2019 11:24

Od dawna wiadomo było że to jego miejsce. Gdy się nań patrzy to widzi się to właśnie dziecko Tvistocku i, cóż w Wielkiej Brytani to chyba nie da się inaczej, różnych tamtejszych zabaw w stylu Epsteina tylko że oczywiście: tylko dla dżentelmenów. Medialny błazen doskonały. Za swoją czuprynką ukrywający produkt angolskich laboratoriów wypluwających im polityków.

Kariera poszła jak po sznureczku. Na chwilkę musiał ustąpić pani May jak się wydaje po to tylko by został zbudowany właściwy kontrast i punkt odniesienia. Czyli ten marazm i niemoc, na których przeciwieństwo kreowany jest Boris. Wydaje mi się że akurat tak prowadzony scenariusz zarówno zwiastuje jak i też pasuje do szybko już nadchodzącego światowego przesilenia. Boris na stanowisku premiera oznacza kogoś w stylu Trumpa (ten też ma pasującą grzywkę). Decyzje będą szybkie choć zapewne zaskakujące i prowadzące do nie wiadomo jakiego celu. Niby konserwatywnego ale ja na miejscu tradycjonalistów zacząłbym się już bać.

Taka dynamika w każdym razie będzie niezbędna, jest wymagana by rozwiązać sprawę Brexitu. Johnson uderzy mocno tylko jaki będzie efekt? Według mnie ten radosny wstrząs szybko zamieni się w płacz kiedy okaże się że światowi macherzy  zaproponują także ludowi Wielkiej Brytanii standardowe obniżenie oczekiwań o których uczył się nasz premier. Jednak śmiało i zdecydowanie prowadzeni przez nowego premiera być może przyjmą tą koncepcję z radością i zrozumieniem. Przynajmniej dopóki realia wreszcie do nich dotrą i się na nie zgodzą. Ale przecież Boris nie ma być królem wiecznie...

Tak czy owak elementy światowej układanki zdają się ostatecznie wskakiwać na swoje miejsce. Wojna handlowa USA z Chinami (i nie tylko), bardzo napięta sytuacja na rynkach finansowych oraz także niepewna sytuacja w Zatoce Perskiej wręcz proszą się o jakąś światową burzę, która zachwieje dotychczasowym ładem. Twardy Brexit znakomicie się w to wpisuje dokładając swoją cegiełkę chaosu. W którym co interesujące główne karty będą rozdawać „konserwatyści”. W Polsce zresztą też. Przywódcy czy kozły ofiarne? Dość szybko się okaże...

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland
24 lipca 2019 11:43

To jest stylizacja na Churchilla

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 24 lipca 2019 11:43
24 lipca 2019 12:12

Z fryzury to raczej na Trumpa. Kazdy kraj musi miec swojego Janusha Kurvin Mocca.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @cbrengland
24 lipca 2019 12:13

a w RP niektórzy to jeszcze w Londynie wzorców upatrują:

 https://sanocki.neon24.pl/post/149871,w-polsce-nie-ma-demokracji

ot, krajowe 'dudes'

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Magazynier 24 lipca 2019 10:13
24 lipca 2019 12:40

No przecież ja j.angielskiego nie znam, znam tylko np. bonjour☺ ale to po francusku, też nie znam

zaloguj się by móc komentować


cbrengland @gabriel-maciejewski 24 lipca 2019 11:43
24 lipca 2019 12:49

W tym akcie sztuki teatralnej globalnej widocznie ma teraz tak być.

A spotkałem się w telewizorze dzisiaj z takim tekstem na pasku:

Is politic beyond satire?

Niech każdy sobie tłumaczy jak chce ale słowo satyra stoi jak byk ☺. Czyli jednak robią komedię, a pewno, tragikomedie ale trup będzie prawdziwy. Pytanie, gdzie pierwszy.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @cbrengland
24 lipca 2019 12:51

Mnie on przypomina trochę tego blondyna z filmu "Głupi i głupszy". A ta podniesiona prawa rączka, to ciekawe czy sama mu się podniosła, czy to taki "easter egg". Kabaret, rzeczywiście. Choć zapewne pod tym kabaretem dzieje się, oj dzieje. I ten dziwaczny blondyn zapewne ma tyle do powiedzenia jeśli chodzi o zamierzenia GB, tyle co ja. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 24 lipca 2019 12:42
24 lipca 2019 13:26

Za Winstona była wojna ;-)

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 24 lipca 2019 13:26
24 lipca 2019 13:38

Winston za mlodu byl zolnierzem, a tan blazen zaledwie dziennikarzem, palil maryche i wciagal kokaine. To jest ten sam rodzaj konserwatyzmu co u JKM, tradycyjne wartosci, plus wolnosc i dwadziescia lasek na boku. O ile w Polsce na ten model publika nie poszla masowo, to w Anglii - owszem. Musi byc kiepsko na wyspie, inaczej takiego durnia by nie wybrali na lidera.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland
24 lipca 2019 13:49

Najbardziej facynujaca w panu Borisie Johnsonie jest jego - genealogia, którą się zresztą szczyci i o której raz czy dwa wspomniał. Ma  wobec powyzszego bardzo mocną pulę genów ale za to niejasne lojalnosci.

I tak: ze strony ojca Stanleya Patricka Johnsona - dziadek to Osman Ali Kemal, co to "przyjąwszy brytyjskie imie i nazwisko "Wilfred Johnson" a prapradziadek czyli dziadek  Osmana to Ali Kemal Bey z Istambułu (1867-1922) "dziennikarz i poeta, krótko minister spraw wewnętrznych w rządzieDamada Ferida Paszy w Ottoman Empire".

Z kolei babcia ze strony matki pana Borisa nazywała się z domu Love zmienione z "Loew" .Jej ojciec czyli pradziadek pana Borisa to Elias Avery Loev urodzony w1879 w Kalwarii (dzisiaj Litwa) ok.50 km na płn wschód od Suwałk. Prababcia Loev byla z domu Ragoler i urodziła się w Kownie.

Z kolei  babcia czyli matka ojca  Stanleya Patricka Johnsona czyli żona dziadka Osmana Kemala  urodziła się w 1907 r. w Wersalu pod Paryżem a jej matka de domo była Marie Louise de Pfeffel a dokladnie Frejlina von Pfeffel a prapradziadkiem był sam Freiherr Christian Hubert Teodor Marie Karl Von Pfeffel ur. 1843 w Monachium. Od tego przodka ma związki ze szlachtą i arystokracja niemiecką ale i rosyjską . No i oczywiście francuską, ale chyba taka świeższej daty (porewolucyjną?). Ciekawa pula genów.

https://www.geni.com/people/Ali-Bey/6000000011178166253

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 lipca 2019 12:12
24 lipca 2019 14:25

To jest Trump zrobiony przez chłopaków z "Little Britain".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 24 lipca 2019 13:49
24 lipca 2019 14:26

To jest pula na miarę czasów. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 24 lipca 2019 14:25
24 lipca 2019 15:25

Boris do 2017 roku mial amerykanskie obywatelstwo, ktorego sie zrzekl.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 24 lipca 2019 14:26
24 lipca 2019 16:12

Prawie jak ten pan Coudenhove Kalergi Richard. Też taki "internacjonalistyczny z pochodzenia".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 24 lipca 2019 14:26
24 lipca 2019 16:15

Prawie jak ten pan Coudenhove Kalergi Richard. Też taki "internacjonalistyczny z pochodzenia".  Na tych zdjeciach wygląda jak ten, co to "musi bo się udusi" być "ekscentrykiem" na poziomie tabloidów.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 24 lipca 2019 15:25
24 lipca 2019 16:16

Ale jaja  !!!

Ciekawe czy ta marionetka, ex €-deputowany Nigel F.,  OBECNIE  "doradca"  Trumpa tez zrzekl sie swojego brytyjskiego "obywatelstwa"...

... ale masz racje tam na tej wyspie musi byc juz straszna nedza  !!!

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @Grzeralts 24 lipca 2019 14:25
24 lipca 2019 20:22

To samo dotyczy zawodowych polityków. Z 26 premierów rządu brytyjskiego, którzy studiowali w Oksfordzie (włącznie z obecnym), prawie nikt nie otrzymał więcej niż BA po egzaminie. Tak samo było z większością innych ministrów i setkami posłów do parlamentu. 

"Radosław Sikorski jest najsłabiej wykształconym ministrem spraw zagranicznych w ostatnim 25-leciu" - powiedział niedawno w rozmowie z "Do Rzeczy" Witold Waszczykowski z PiS. Jego zdaniem, 3-letnie studia odbyte w Oksfordzie to "żadne studia, ale trzyletni kurs na Oksfordzie, a magisterium honorowe kupione za 10 funtów". W tej sprawie głos postanowił zabrać Zbigniew Pełczyński, który przez blisko 40 lat wykładał nauki polityczne na Oksfordzie, ucząc m.in. obecnego szefa polskiej dyplomacji.https://www.wprost.pl/463823/profesor-oksfordu-sikorski-ma-takie-wyksztalcenie-jak-26-premierow-wlk-brytanii.html

pretorianie/milicjanci finansjery/'kapitalizmu'  

image.png Borys witaj w klubie,

Znalezione obrazy dla zapytania no kids theresa may merkel

prawdopodobnie fejk, nie wiem,

 pani Rothschild w Szwajcarii do 'bilderbergerowcow'

'Dzisiaj w tym pokoju reprezentujemy poziom przywódczy 25 trylionów dolarów aktywów zarządzanych z 25 różnych krajów. Wszyscy mamy finansową moc, ale również mamy moc do zmieniania świata. Kapitalizm jest systemem operacyjnym świata, jest większy niż każdy system polityczny, jest większy niż każda religia, jest większy niż każdy może sobie wyobrazić. Kapitalizm jest największą mocą na planecie, ale nie jest zbyt duży, żeby zawieść. Dzisiaj kapitalizm zawodzi bezrobotnych, zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji i nigdy niezatrudnionych. Kapitalizm zawodzi ziemię. Niektóre miejsca na ziemi nigdy nie były czyste, a większość naszej planety jest brudniejsza niż kiedykolwiek.'

 

'Lecz zanim zaczniemy to chcę właśnie wykorzystać okazję i podziękować kilku osobom. Po pierwsze bardzo dziękuje panu burmistrzowi za przyjęcie nas w swoich skromnych progach. Tak jest panie i panowie, on mieszka tutaj, śpi tam na prawo. Dzisiejsza konferencja nie byłaby możliwa bez hojności Rockefeller, Ford, Ellamy, Lou, Gatsby i fundacji Blavatnik. Jak również AMG, Sunshite, KT, Wiggin, OZ, Moore, Born Baz, Wily McDermott’a i Grupy Brunswick’a.'

rzekomo ludzie zaczęli się buntować przeciwko dotychczasowemu systemowi. Więc z jednej strony proponuje zaciśnięcie żelaznych kleszczy korporacji i systemu bankowego, a z drugiej – być może wprowadzenie czegoś w rodzaju Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego. Ten dochód to inaczej zasiłek wypłacany każdemu obywatelowi po ukończeniu 18 roku życia, który miałby zapewnić środki na podstawowe potrzeby. /jq/

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @Magazynier 24 lipca 2019 10:13
24 lipca 2019 20:33

'Before his conversion to equal marriage, in a 2001 book, he wrote: “If gay marriage was OK – and I was uncertain on the issue – then I saw no reason in principle why a union should not be consecrated between three men, as well as two men, or indeed three men and a dog.”

'Human rights are a pillar of EU membership. It was an EU Directive that secured LGB employees protection against discrimination in the workplace in 2003. The EU’s Charter of Fundamental Rights and Freedoms is the only international human rights convention that explicitly protects people against discrimination based on sexual orientation. If the UK leaves the EU, we will lose this protection. Worryingly, many Johnson supporters on the right of the Tory party despise these laws and would celebrate their passing.'https://www.independent.co.uk/voices/boris-johnson-lgbt-rights-voting-record-equality-prime-minister-tory-a9016916.html

marnosc nad marnosciami...

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 24 lipca 2019 13:38
25 lipca 2019 06:26

"Winston za mlodu byl zolnierzem, a tan blazen zaledwie dziennikarzem, palil maryche i wciagal kokaine. To jest ten sam rodzaj konserwatyzmu co u JKM, tradycyjne wartosci, plus wolnosc i dwadziescia lasek na boku. O ile w Polsce na ten model publika nie poszla masowo, to w Anglii - owszem. Musi byc kiepsko na wyspie, inaczej takiego durnia by nie wybrali na lidera."

Jakie czasy tacy konserwatysci.

W Stanach republikanie sa w zasadzie na tych pozycjach co demokraci w latach 60-ych. O samych demokratach to juz strach wspominac, oni sa w okolicach Czarzastego i Zandberga.

Mnie sie zdaje, ze zarowno Trump jak i Johnson to rodzaj przerwy na papierosa dla ludu, zarzadzonej przez bankierow.

I zaczynam sie powaznie niepokoic co bedzie jak skonczymy palic.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 24 lipca 2019 15:25
25 lipca 2019 06:33

"Boris do 2017 roku mial amerykanskie obywatelstwo, ktorego sie zrzekl."

To nic, ale zona tego ksiecia co to sie Harry nazywa - Meghan Markle, to obywatelka amerykanska, wiec Harry tez dostaje amerykanski paszport.

Brytyjczycy nie zasypiaja gruszek w popiele.

Zreszta, uczciwie przyznam, ze zwrocil na to uwage juz wczesniej Coryllus.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 25 lipca 2019 06:26
25 lipca 2019 06:43

Chyba nie. Po prostu zmiana perspektywy - nowy wspaniały świat w innej wersji.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 25 lipca 2019 06:26
25 lipca 2019 07:01

Ten Borys to niechluj. Wyglada jak worek na kartofle, nie potrafi sie ani ubrac, ani uczesac. Jego wyczyny erotyczne sa na poziomie naszego rodzimego ruchacza polnego JKM. Gadanie ma inne, ale to wynik wyszkolenia dziennikarskiego. 

Brytole  mieli kilku komicznych premierow od czasow Margaret Thatcher, no ale ten to jest model na konkurs. 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 25 lipca 2019 07:01
25 lipca 2019 07:12

Bo taki Churchill to bylo pokolenie Gallipoli, Dunkierki, czy bitwy o Anglie.

A Johnson to pokolenie The Who i Joy Division. No i palil ziola, a przypuszczam, ze sie nawet zaciagal. W przeciwnym razie zrobilby juz dawno porzadek ze swoimi wlosami.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 25 lipca 2019 07:01
25 lipca 2019 18:43

Super...

... i dzieki, bo usmialam sie setnie... i nie moge przestac sie smiac z tego porownania do "rodzimego ruchacza polnego JKM"...  zreszta we francuskim telewizorze tez jada po Borisie bezlitosnie, ale Donald zarzeka sie, ze baaardzo go lubi.

No tak... Blair,  Cameron, ale Boris to konkursowicz malowany  !!!

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @ikony58 24 lipca 2019 20:22
25 lipca 2019 20:07

anglosaski trylion to nasz bilion

zaloguj się by móc komentować

valser @Paris 25 lipca 2019 18:43
25 lipca 2019 20:08

Moze Donald i Boris chodza do tego samego fryzjera stylisty? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ikony58 24 lipca 2019 20:33
25 lipca 2019 20:08

Jak co?

Zaczną nas palić

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 25 lipca 2019 20:08
25 lipca 2019 22:53

Niewykluczone...

... a moze nawet nie tylko do tego samego fryzjera  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 24 lipca 2019 13:49
25 lipca 2019 23:25

Pula wschodnia dobrze widoczna w sylwetce; klocowaty korpus z tendencją do "gruchy", nóżki w iks nieco. I te oczęta bliziutko siebie. Tajemnicą pozostają blond włosy. Z u"bermenschów pewnie. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować