-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Climate change

Tak to właśnie wyglądało, gdy po paru dniach ten telewizor w hotelu rano jednak włączyłem, a potem zajrzałem do polskich portali.

A byłem na północy Anglii, nawet w Szkocji ale przede wszystkim w Yorkshire Dales, a to nie potrzebuje telewizora, ludzi, w ogóle nie potrzebuje niczego, bo jest krajobraz i barany wokół, a czasem ich nawet nie ma. To nieziemska kraina po prostu. To jest to jedno z miejsc na tej wyspie, gdzie człowiek może być sobą i niech te barany będą również, bo żywa istota.

I cóż więcej pisać?

Reszta wydaje się niepotrzebnym balastem, zwłaszcza, gdy odwiedziłem jeszcze Fountain Abbey, krótko, bo było już późno ale to przecież nie ostatnia moja wizyta tam, tym razem nawet nie planowana. A może i nie powinienem tam być teraz, tak nie przygotowany, bo to, co zobaczyłem, a nie mówię o samym miejscu ale o tym wszystkim, co jest wokół, czyli tym całym turystycznym entourage, który skutecznie zupełnie zamyka oczy, uszy i zmysły odwiedzającym to miejsce. Jakieś stare ruiny tam są, ok, ale ważniejsze ta reszta, jakieś ogrody królewskie, festyny światło i dźwięk itd itp. Jak ktoś ciekaw, może zajrzeć tutaj.

Przy wejściu do naprawdę sporej wielkości centrum turystycznego, były trzy wielkie tablice opisujące to miejsce. Ja zrobiłem nawet tego zdjęcia. Ale skasowałem. Pierwsza tablica była z informacją o naturze i człowieku w niej i o tym, jak to klimat się zmienia właśnie, a tutaj w tym miejscu my o tym pamiętamy. Druga tablica z jednym zdjęciem pośrodku jakiejś świątyni, która jest na terenie z rzeźbą Neptuna w sadzawce. I trzecia tablica, nawet już nie pamiętam, co na niej było ale pamiętam, że na niej w tekście tam umieszczonym w ostatnim zdaniu była informacja, że te ruiny wokół, to pozostałość po Zakonie Cystersów, kiedyś tam, w dawnych czasach.

To była dla mnie taka “powtórka z rozrywki” i właśnie na to się nie przygotowałem. Bo ja już takie coś przeżyłem w Whitby Abbey, gdzie w muzeum tego opactwa były prawie wyłącznie materiały o Draculi, Wikingach i pogańskich wierzeniach.

I gdy potem włączyłem w hotelu ten telewizor rano, a tam widzę ten pociąg londyńskiego metra, a na jego dachu gościa, który protestuje przeciwko zmianie klimatu, to jakże nie mogę połączyć tego z tym, co widziałem w centrum turystycznym przed ruinami Opactwa Cystersów w Fountain Abbey dzień wcześniej.

Potem uściski, całuski i poklepywanie się po plecach premiera tego tutaj kraju z resztą unijnego towarzystwa w Brukseli, bo jest, jest porozumienie, jest Brexit.

A w Polsce zmiany po wyborach takie, żeby broń boże czegoś nie zmienić. Bo czytam, jak nawet ci wPolityce.pl i innych miejscach, którzy byli za, tzn za tym PiS-em, piszą, że jak nic się nie zmieni, to PiS już nie wygra następnych wyborów, ba, są oznaki, że on wcale już ich wygrać nie chce i z prezydentem Andrzejem Dudą podobnie w reelekcji może być, piszą.

I Konfederacja, czyli dla mnie praktycznie tylko Grzegorz Braun, którego jednak przed wyborami zauważyłem, chociaż było robione wszystko, by go nie było.

No nie ma jej. Tzn jest, są nawet jej posłowie w Sejmie. Ale w mediach cicho. Może poza odzywkami Rafała Ziemkiewicza, czy pana Samuela Pereiry, które zauważyłem, a były one w stylu “możecie mnie pocałować w dupę” albo mniej więcej “czy ta Konfederacja zawsze musi mieszać ?”.

No więc ja jestem za Grzegorzem Braunem, by mieszał właśnie.tagi: polityka 

cbrengland
19 października 2019 11:55
33     1328    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @cbrengland
19 października 2019 17:38

Jeżeli ktoś nie ma konta na SN, może napisać jakiś komentarz tutaj, wystarczy podać imię lub nicka i email, który i tak widzę tylko ja ☺

https://cbrengland.wordpress.com/2019/10/19/climate-change-and-show-must-go-on/

zaloguj się by móc komentować

Mister @cbrengland
19 października 2019 17:43

Grzegorz Braun z pewnoscia czlowiek bardzo inteligentny , niesamowita pamiec i bardzo duzy zakres wiadomosci. Osobiscie mialem okazje sobie troche porozmawiac w czasie kiedy odbywalo sie spotkanie z Polonia w Sacramento - Stolica Kaliforni. Nie ze wszystkimi jego pogladami sie zgadzam ale z pewnoscia jest na Plus. Ciekawy jestem do jakiej podkomisji sie dostanie. Wyobrazam sobie ze wielu poslow bedzie sie balo jakiej kolwiek dyskusji z nim bo do tego trzeba posiadac przyslowiowe Jaja a niestety z tym u bardzo wielu jest to unikat. Osobiscie zycze mu powodzenia , jak w tym czasie kiedy startowal na Prezydenta Gdanska.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland
20 października 2019 02:01

Grzegorza Brauna się chwyciłem ale naprawdę nie jestem ortodoksem w tej kwestii. I naprawdę jeszcze nie wiem do końca, a może i on sam tego nie wie, czy to było właściwe w tę politykę się pchać.

Dla mnie, jako szarego człowieka jest ważnym, kto mnie reprezentuje w tej polityce, jeżeli już mam wybierać. I tutaj zrobił się problem. Bo nie ma kogo. Zresztą to problem już nawet nie europejski przecież ale Świata w ogóle. Więc przynajmniej niech inni odpowiedzą na pytania, ważne pytania, które zada Grzegorz Braun. A teraz właśnie bedzie mógł, bo znalazł sie w Sejmie. Wróci kiedyś do robienia filmów, nie będę miał pretensji.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland
20 października 2019 08:17

Może i PiS wygrać kolejnych wyborów nie chce, ale opozycja jeszcze bardziej nie chce. Patrzmy zatem spokojnie na rozwój wydarzeń. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 20 października 2019 08:17
20 października 2019 09:58

Czyli wychodzi na moje ☺, bo właśnie tym 7% głosujących na Konfederację coś się chce, czyż nie?

Czy reprezentacja w Sejmie tych 7% coś zdziała? Nie oto chodzi właśnie. Bo właśnie wystarczy póki co, że oni tam są. I z tego przede wszystkim moja radość, a czy optymizm? Jakaś jednak nadzieja, że czas będzie mijał nie na czekaniu ale na działaniu.

Ale najgorsze w tym wszystkim, to jednak ten walec rewolucji niszczący nasze życie, teraz ubranej w zmianę klimatu, gender, czy chaos budowany na wszystkim, bo nic już nie jest tym, czym być powinno, a sięga ona już i naszego Kosciola i której celem jest to, co opisałem w notce. Już doprawdy nie wiem, jak "krzyczeć", by ludzie to zobaczyli.

Fajnie i właśnie tak, jak chciałem, odczytała tę moją notkę nebraska na tym moim blogu przebudzonym po latach. Jest nas więc przynajmniej dwoje już ☺

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland
20 października 2019 12:22

Wielkie dzięki za linki do tych "opactw". Tak się kończy pewna herezja.  Szkoda tylko tego, co było w tych opactwach PRZED tą herezją.  Jak mówią, kiedy nie wierzysz w Boga, uwierzysz we wszystko.  Oni na razie wierzą w "globalne ocieplenie".  I w kilkadziesiąt płci.  W coś trzeba wierzyć  Jak widać "założycielskie  protestanckie zrycie  beretów" czyli zakwestionowanie dorobku filozofii a zwłaszcza logiki Ojców Kościoła zostawiło trwałą niemożność do logicznego myślenia  za to zrodziło przymus myślenia stadnego. Czy raczej "niemyślenia".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 20 października 2019 09:58
20 października 2019 12:25

Niestety, nie podzielam optymizmu. Konfederacja jest obliczona wyłącznie na "kąsanie PiSu", a jej wyborcy, to ludzie najbardziej oszukani ze wszystkich. Co, oczywiście jest przykre.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 20 października 2019 12:22
20 października 2019 22:45

O cystersach w ogole sie za malo mowi

A przeciez to  glownie oni "zrobili" dzisiejsza  Europe.

Przeciez w Polsce jest nawet szlak cysterski, ale kto o nim wie? Bylam niedawno -po wielu latach -w Sandomierskiem i poza zachwytami nad ich swietnym zorganizowaniem sie i cudownym krajobrazem -pozostalo wspomnienie kosciolkow cysterskich wylaniajacych sie z zieleni.

A znow Lenin i Ziesar  w bylym DDR.

Pewnie z setke razy jechalam A2 i widzialam napis "Lehnin" i "Heiligen Kreuz" -i zawsze to zestawienie Wladimitra Iljicza (nie wiedzialam czy to na jego czesc?) i Sw Krzyza -zastanawialo -i smieszylo.

Az wreszcie tego lata wjechalam.

Cudowne, wspaniale odremontowane ogromne opactwo pocysterskie -budowane na wzor -i na planach- St Gallen (co o tyle cenne ze St Gallen dawno nie istnieje a Lehnin przetrwal nawet DDR).

Dlugo by pisac (radze wejsc na niemiecka Wiki)

ALe jeszcze wieksze zaskoczenie to Ziesar (czyta sie 3 sylaby  "ci -e sar" bo to z polabskiego "za ozerom" -co z naciskiem podkreslila przewodniczka). W ogole w okolicy az sie roi od slowianskich nazw -np. Ragosoen gdzie pojechalismy bo tam stosunkowo niedawno na strychu domu znaleziono przepiekny gotycki krucyfiks schowany w czasie wojny trzydziestoletniej(!) aby uchronic go przed profanacja i furia kalwinow: dzis w kaplicy w Ziesar ." Ragosoen"to po prostu "rogoża, i to "slychac po tylu wiekach w tej nazwie

Tez cystersi , siedziba arcybiskupstwa do reformacji (poczatkowo nie chcieli przejsc- potem ulegli

I "l'hotel Dieu" -szpital i przytulek dla ubogich -istnial 300 lat.

Reformacja skasowala.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @pink-panther 20 października 2019 12:22
21 października 2019 06:21

Bardzo dziękuję za poparcie ☺

I jedno bez przerwy będę powtarzać, co czynię może aż nazbyt często. A tego nie "widać" tak dokładnie albo w ogóle z Polski. Bo to trzeba przeżyć. Tak, jak ja będąc tutaj od kilkunastu lat, a będąc przy tym nadwrażliwcem, który świat wokół, wsysa w siebie, jak gąbka, bo tak mamy właśnie, ci nadwrażliwcy.

Protestantyzm zabija człowieka. Kiedyś dosłownie przecież. A stale i bez bez przerwy jego umysł i duszę.

Jezeli się temu poddamy, a teraz polska polityka juz bezpośrednio, bo kiedyś pośrednio przez ZSRR, znajduje się pod butem angielsko-amerykanskim, czyli tym, co widać w tych opactwach dzisiaj, czyli zgliszcza i ruiny, to będziemy w Polsce mieli to samo, nieważne, że może dopiero za kilkadziesiąt lat. Taki bowiem jest cel polityki tej nam nadanej. I to widać. Ja widzę. Dlatego tak popatrzyłem w tę stronę Konfederacji i Grzegorza Brauna, bo może oni są zaczynem naszego protestu przeciwko właśnie tej polityki.

A to rzecz materialna. Bo ludzie w tych krajach tutaj w głowach mają tak samo. Tak im kazano. Tak ich wytresowano.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 20 października 2019 12:25
21 października 2019 06:47

Coś się jednak zrobiło już. Dajmy im szansę. Wałęsie swego czasu też daliśmy ☺ Ale naprawdę umówmy się, Grzegorz Braun, to nie jest Wałęsa dawniej, bo dzisiaj to już gadająca jakaś mumia tylko jest. A czy okaże sie G.Braun politykiem z krwi i kości, zobaczymy.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @syringa 20 października 2019 22:45
21 października 2019 06:50

Tak mało ludzie wiedzą o tym. W Polsce jeszcze jeszcze jest, że tak powiem "katolickie ciepełko". Ludzie nie dostrzegają, jak ciężkie chmury nad ich głowami się zbierają.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 października 2019 12:22
21 października 2019 07:38

wierzą także w niezawisłość sądów, niezależność prokuratur, etykę zawodów prawniczych, etc a potem płacz dlaczego mnie to spotkało? tak, podstawą oceny sytuacji jest filozofia oraz logika; 'przymus myślenia stadnego' jest w praktyce przymusem dostosowywania sie do zaaprobowanych środowiskowo modelowań zachowań i/lub rozwiązań zagadnień [prawnych, technicznych, etc]; tak po prawdzie to juz nikogo realność nie interesuje tylko metodyka dopasowywania do przyjetych modelowań np. 'dokumenty były ale ich nie było', 'inspektor poświadczał nieprawdę nie w faktach lecz w sformułowaniach', 'Pani tego nnie zrobiła ale Pani zapłaci', ...; to już są Tworki 4.0

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 20 października 2019 12:25
21 października 2019 21:16

No to jak, jest źle, że będzie ktoś kąsał pis? Moim zdaniem to dobrze. A co takiego fantastycznego robi pis poza tym waszym obłąkanym rozdawnictwem? JK powiedział, że to za po właśnie było rozdawnictwo- ok, tylko co z tego faktu ma wynikać? Że teraz tego rozdawnictwa nie ma? JK to filozof jak z koziej dupy trąba, szkoda słów.

Poza tym naprawdę, no nie wpadajcie w histerię pisowcy- i co z tego, że jakaś Jachira będzie w parlamencie? Jeśli taka jedna, drobna, niedoświadczona kobietka miałaby cokolwiek złego zrobić w tym waszym Sejmie czy z tym Sejmem, to szlag z takim Sejmem- ludzie, opamiętajcie się.

A i nie równajcie z tego powodu Wilanowa, albo Warszawy- ziółek się napijta- rozedrgańcy.

zaloguj się by móc komentować

klon @genezy 21 października 2019 21:16
21 października 2019 22:00

Jachirę, Janusza "Mikiego", i kilka innych "barwnych" postaci postrzegam, jako zadaniowanych błaznów / ostatnio sporo na SN o błaznach pisano/ którzy mają odwrócić uwagę od spraw istotnych.
W ostatni piątek miałem preludium tego, co nastąpi wraz z pierwszym posiedzeniem Sejmu. Najważniejszą dla "przeciwników Prezesa",  / z którymi pracuję w jednym zespole/ była informacja czy do sejmu dostał się TEN Antoni. Połączyli to z wypowiedzią JKM "o inteligencji wyborców PiS " i to zwolniło ich z konieczności jakiejkolwiek logicznej argumentacji, co złego jest w tym że rzeczony Antoni w Sejmie ma się znaleźć.
Już niedługo wszystko będzie sprowadzać się do "szydery". Powie ktoś, że to nic nowego? I to jest przerażające! I nie chodzi o to, że Jachira sama "rozwali" Sejm. Wszystkie TVN'y i inne gazownie będą grzały wypowiedziane przez błaznów idiotyzmy tak długo, że nawet czytelnicy SN zagłosują na Biedronia aby już więcej nie podlegać atakom medialnej "naparzanki" jaka nastąpi.
To może zdziałać "jedna Jachira ". Pdnieść poziom zidiocenia "debaty publicznej".
O ile taki zwierz kiedykolwiek istniał, w co wątpię.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Mister 19 października 2019 17:43
21 października 2019 22:03

Przede wszystkim GB reprezentuje mnie w większym stopniu niż czyni, czy raczej nie czyni tego pis. Nie w takim znowu stopniu, żeby dobrowolnie iść na wybory, ale jednak i dlatego mu kibicuję. Czy to tak trudno zrozumieć- potrzeba jest o tym pisać? Pisowcy nie są bynajmniej depozytariuszami jedynej prawdy, jeśli ktoś tak twierdzi to zwariował- oni są jedynie depozytariuszami złudzeń. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @klon 21 października 2019 22:00
21 października 2019 22:11

Spokojnie, nic takiego nie nastąpi bo ludzie przestaną oglądać reklamy poprzetykane tymi relacjami. Był człowiek kuń, byli inni- szczerze to na oczy nie widziałem tej Jachyry, czy tam Jachiry, nie wchodzę do matrixa, szkoda mi czasu, no bo po co tam wchodzić? Żeby mnie próbowali resetować emocjonalnie? Wolę sobie pooglądać yt, tam jest tyle fantastycznych rzeczy. Poza tym na marginesie- ta pieprzona tvp niech sobie wreszcie sprawi hd- co za wioskowa wizja.

zaloguj się by móc komentować

klon @genezy 21 października 2019 22:11
21 października 2019 22:17

 >>>ta pieprzona tvp niech sobie wreszcie sprawi hd- co za wioskowa wizja.<<<

Z jakich środów? Znów z budżetu?  Płaci ktoś abonament? :-) 

zaloguj się by móc komentować

genezy @klon 21 października 2019 22:17
21 października 2019 22:26

No czego jak czego ale środków za pisu to na wszystko jest w bród- na świnie, na strażaka i pijaka. No nie odwalajmy tutaj po tym wszystkim co rozdaje pis szopki pt. biedny pis nie ma pieniędzy- kto w to uwierzy? Niech JK każe im sypnąć to sypną, Karpaty nasypią. A, JK nie ogląda tvp- rodeo to nie ten target- po co komu jeszcze w tvp oglądać rogaciznę, mało to w oborze się tego gnoju naoglądają?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 21 października 2019 21:16
22 października 2019 09:21

Nie chodzi o to, czy to źle, tylko czy to ma jakiś sens poza tym. Nie ma. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 22 października 2019 09:21
22 października 2019 16:22

Moim zdaniem ma, bo to co robi pis to jest droga wprost na zatracenie, a przyrównywanie struktury socjału Polski do socjału wieloletnich struktur społeczeństw zachodnich, bądź co bądź przecież narodów handlowych, jest takim samym populizmem. Bo w Niemczech tak mają? Czy w Szwecji? Co to jest za argument?

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @genezy 22 października 2019 16:22
22 października 2019 18:38

Polska moze iść wlasna drogą, ma do czego wracać. Zachód zgnił. Pokazuję to w swojej notce. Czy zaleczy rany? Patrzmy na postepy prac przy odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu albo nawet, co z niej się zrobi. Jestem pełen złych obaw.

Nie wolno patrzeć na Zachod, już nie i pokazywać go jako przykład. I przynajmniej w tym względzie Grzegorz Braun i reszta robi i mam nadzieję robił będzie, dobrą robotę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 22 października 2019 16:22
22 października 2019 18:47

Nawet jeśli to byłaby prawda, to w jaki sposób Konfederacja, czy sam GB mają być rozwiązaniem tego problemu? To jest szyty fastrygą doraźny projekt polityczny, bez struktur w terenie, poparcia społecznego, czy propozycji dających się realnie wprowadzić rozwiązań bieżących problemów Polski. Ani nie mają widoków na objęcie rządów, ani nie wyobrażam sobie, jak by te rządy miały wyglądać (oni sami też zapewne nie). GB zapewne wystartuje w wyborach prezydenckich, ale jedyne czego w nich dokona, to wywalczy drugą turę dla kandydata opozycji. Nie twierdzę, że to świetnie, ale takie są realia.

zaloguj się by móc komentować

genezy @cbrengland 22 października 2019 18:38
22 października 2019 22:46

Jesteś na Zachodzie, ergo Zachód nie zgnił, chyba nie ma czegoś takiego jak zgniły Zachód, przynajmniej wskaźniki tego nie pokazują. Zachód ulega kolejnej transformacji.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 22 października 2019 18:47
22 października 2019 23:08

Jeśli co jest prawdą? Że nie jesteśmy równi Szwecji, Niemcom, Francji żeby naśladować ich strukturę socjalną? No nie jesteśmy, przestańmy używać argumentów z dupy, czyli że Grecja się nie rozleciała, a w Wenezueli żyją ludzie i wszystko się kręci? Ukraina się też kręci, ma parlament i rząd, prezydenta- tylko co z tego ma niby wynikać?

Źle na to patrzysz- wystarczy żeby Konfederacja była języczkiem u wagi pisu, a wtedy zadzieją się cuda i przepchną mu przez ściśnięte gardło niejedną żabę, a nawet zdechłą ale wciąż jeszcze pierdzącą ropuchę (np. obniżenie zusu, brak państwowego przymusu edukacyjnego, itp.). Jest wiele odcieni szarości, nie tylko neurasteniczne "a kto jak nie pis".

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @genezy 22 października 2019 22:46
23 października 2019 05:35

Pozostanę przy swoim. Nie tylko liczy się to, co się ma w garażu albo nawet, przede wszystkim

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 22 października 2019 23:08
23 października 2019 06:02

Pożyjemy, zobaczymy. Ja nie mam śladu pozytywnych oczekiwań ze strony Konfederacji. Jeśli w czymś jest JKM, to nie po to, żeby budować. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 23 października 2019 05:35
23 października 2019 06:03

Zachód zgnił. Ale to nie znaczy, że pozostanie tam próżnia. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 23 października 2019 06:02
23 października 2019 13:30

Tak ale nawet dobrze, że tam jest JKM. Ostatnio dużo tutaj o błaznach. No więc mamy takiego teraz po naszej stronie, bo przecież, nie po tamtej. To nie jest ta glista Niesiołowski, czy "wieprz" Palikot. I to nie ten kaliber intelektualny, którego Mikkemu nie sposób nie przyznać, że ma spory. Już sprowadził słyszę do parteru jakąś panienkę dziennikarkę. I taka jego rola. Wystarczy. Grzegorz Braun i młodzi wokół niego są do innej roboty. Do tej właściwej.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 23 października 2019 06:03
23 października 2019 13:33

No jasne. U Coryllusa dzisiaj właśnie napisałem, co tam może być, czyli, gdzie Zachód ma wrócić, jak zechce.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 23 października 2019 06:03
23 października 2019 18:55

Tak? To dlaczego Polacy tam uciekają?

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 23 października 2019 06:02
23 października 2019 19:04

Zgadzam się że JKM to nic dobrego, no ale matka JK była asystentem samego Lipskiego- także naprawdę, nigdy nie mieliśmy tego wyboru.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 23 października 2019 18:55
23 października 2019 19:05

Bo jak coś gnije, to jest cieplej. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 23 października 2019 19:05
23 października 2019 19:08

Oczywiście że tak- inaczej mówiąc: jesteś posiadaczem tezy która mija się z rzeczywistością.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować