-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Komentarze użytkownika

@O kategoriach malarskich w polityce i świecie celebrytów (23 kwietnia 2018 08:58)

Ktoś powie, że na te ważne nie mamy wpływu. Mamy, zawsze możemy powiedzieć – merde i odwrócić się plecami. To ważny gest, albowiem im chodzi o nas. Nie o kogoś innego. O zwrócenie naszej uwagi i wciągnięcie nas do kosmosu swoich pojęć i gier.

Tym jeszcze niezdecydowanym, a łykajacym polską propagandę we wszelkich mediach głównego nurtu ale nie tylko, polecam tę wyprawę w góry właśnie i to nie na parę dni ale na tak dlugo, jak to możliwe.

I najlepiej jechać w te "góry" za granicę, a najlepiej do Brytanii i patrzeć wokół, co się dzieje i być jednym z nich tam, czym żyją, jaki jest ich świat, w co wierzą, jak i z jakiej korzystają kultury, co wiedzą z historii, co wiedzą o Polsce, itd itd i żadnych kontaktów ...

cbrengland
23 kwietnia 2018 13:17

@Czym Maciej Świrski różni się od Peryklesa? (22 kwietnia 2018 09:03)

Dzieki za wsparcie ksiazkowe ale doprawdy ja mam te książki juz na jawie ☺, wystarczy

cbrengland
23 kwietnia 2018 09:09


@Czym Maciej Świrski różni się od Peryklesa? (22 kwietnia 2018 09:03)

Fajnie mi czytać, jak to historia kołem się toczy, a furman tej bryczki stale na Brytanii od wieków.

A dzisiaj oto rezultaty:

Daily Mirror

Niezla to perspektywa być może dla mnie patrząc na tę wczorajszą  gazetę i tę 81 panią z Jamajki, której nie wpuszczono do UK, bo poleciała na pogrzeb na swą rodzinną wyspę na Karainach, a 59 lat już spędziła w UK.

Nie wiem do konca o co chodzi i nie chcę wiedzieć. Ponoć Home Office (to taki żandarm imigrantów tutaj) zniszczył tysiące niepotrzebnych wg nich dokumentów imigrantów od końca XIX do lat 60-tych, a z drugiej strony wielu z tych Jamajczyków i innych są w UK nielegalnie. Ale na Boga, wiek życia 81 lat i 59 lat spędzonych w nowym kraju i teraz on mnie nie chce. No przecież ...

cbrengland
22 kwietnia 2018 13:21

@Mongołowie, Hohenzollernowie, socjologowie (14 kwietnia 2018 07:48)

Hmm, rzeczywiscie, niech się walą po mordzie, nic nam do tego, świat jest tak piękny przecież.

Ja już przestałem śledzić ten teatr polityczny, zresztą nie tylko w Polsce. Właśnie po tygodniu mgieł i deszczu, wyszło słońce, co tutaj u mnie na wybrzeżu, pomimo, że Anglia, nie jest normalnościa, bo troszke wyżej w stronę Londynu zaczyna się taka właśnie angielska pogoda dopiero częściej. A ja czytam, powolutku i smakuje z wypiekami na twarzy, książkę "Żydzi na tulaczce" Teodora Jeske-Choinskiego. Dobrze by było nauczyć się jej na pamięć. Rzymscy Chrześcijanie, do boju, niekoniecznie do rękoczynów, wszędzie, każdy tam, gdzie może i potrafi.

cbrengland
14 kwietnia 2018 10:07

@Fragment książki "Przez jasne wrota". W Anglii (7 kwietnia 2018 08:48)

A zauważyłem teraz, że na coryllus.pl podobny komentarz jest również. Bo to prawda jest tak okropna.

Trzeba zacząć ich tępić i tę ich "kulturę", jak się da i gdzie się da. Już czas.

cbrengland
7 kwietnia 2018 16:04

@Fragment książki "Przez jasne wrota". W Anglii (7 kwietnia 2018 08:48)

– Mnie znają w tej dzielnicy od lat, a jednak mimo wszystko wykrzykiwano za mną kilkakrotnie „bloody foreigner!” i rzucano kamieniami.

Moj Boże, skad my to znamy. Ten tekst czytam i nie dowierzam ale muszę, bo przecież mam to za oknem.

cbrengland
7 kwietnia 2018 10:49

@Mistrzowie dyskusji idiotycznych (29 marca 2018 08:41)

Przepraszam tych, ktorzy próbowałem otworzyc podany przeze mnie link do nagran video Coryllusa. Ja po prostu zapomnialem uruchomic opcje udostępniania tego linka, co zobaczylem teraz. On powinien juz sie otwierac teraz po kliknieciu. Bardzo prosze o info, czy tak faktycznie jest.

Niestety, gdy zrezygnowałem z Dropboxa, bo potraktowal mnie w zeszlym roku z buta, inne katalogi udostepniajace pliki robią mnie w konia ☺. Ale wyjdzie chyba na to ze z tym Dropboxem sie przeprosze. On jest najlepszy w uzyciu jednak.

cbrengland
29 marca 2018 18:45

@Mistrzowie dyskusji idiotycznych (29 marca 2018 08:41)

Nie, nie czat, to musi byc profesjonalny program telewizyjny, nawet, jak w Internecie. A kto powiedział, ze w perspektywie nie bedzie srodkow na to, by wykupić sygnal na satelicie? Tak trzeba mierzyc i tylko, nawet, jak tego sygnalu nigdy nie będzie. I jestem przekonamy, ze Coryllus tez tak myśli.

cbrengland
29 marca 2018 13:02

@Mistrzowie dyskusji idiotycznych (29 marca 2018 08:41)

Aha, a co stare, to wcale nie takie nieaktualne, a może nawet juz historyczne ☺. Nie jest to juz lista aktualna ale może jakos sie przyda jednak

Lista Coryllusa (nagrania video)

cbrengland
29 marca 2018 12:54

@Mistrzowie dyskusji idiotycznych (29 marca 2018 08:41)

Tak wlasnie to ma byc, tak to widzialem juz od jakiegos czasu, portal video. Nawet coś spróbowałem podpowiedzieć niedawno w kwestii jakości i zdaje się chwycilo, jest lepiej ☺(video klipy).

To początek i niech leci, "walić po głowie obrazem i dźwiękiem" tych, którzy takiej operacji potrzebują. A jest ich tak wielu, ze przedsięwzięcie ma pracę na dlugo.

I podpowiem coś, co może w planach już jest. Mianowicie dyskusje, nawet na żywo, online i to z uczestnikami, którzy wcale nie muszą być w jednym miejscu, w jednym studio (notabene następne coś, co może się urodzi). Dzisiejszy Internet i proste zabiegi pozwalają na rozmowę nawet grupy osób, które każde z nich jest w innym miejscu, nawet na różnych kontynentach, a gł&oacut ...

cbrengland
29 marca 2018 11:55

@Czy Al Capone był agentem Korony? (27 marca 2018 09:06)

Nie wiem co ci odpowiedzieć, bo ja rzygam tym językiem, dla mnie to twor sztuczny, jak esperanto. Posluguje sie na co dzien j.polskim.

cbrengland
27 marca 2018 23:12

@Czy Al Capone był agentem Korony? (27 marca 2018 09:06)

Poczulem się nie powiem dziwnie ale zaskoczony, już nie

Daily Mail, The Guardian, The Daily Telegraph, The Times

cbrengland
27 marca 2018 19:53

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

To temat do zbadania ale moim zdaniem to właśnie od czasów Wikingów- Normanow to, co mamy obecnie, miało swój początek. Dla nich wiara byla polityką i tylko, a rewolucja protestancka byla kulminacja ich działań. Zobaczmy dzisiaj na rezultat, gdzie ręka zwana obecnie anglo-saska, co jest uzurpacja moim zdaniem, sięga. Oni razem z kretactwami żydow i ich pieniędzmi, to dzisiejsza rzeczywistość. To oczywiście wielki skrót myślowy ale mi z nim jest bardzo dobrze. I uważam go za wielce prawdopodobny, by nie powiedzieć, że właśnie tak bylo. A w tle Muzułmanie, kontra nasza cywilizacja, czyli ręka w rękę z tymi, o których piszę wcześniej.

cbrengland
18 marca 2018 14:52

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

Ja staram się też pocieszać, bo świat jest tak piękny przeciez.

I ta wyspa również i z tak cudowną i wielką historią Chrześcijan. Bo to nie tylko św.Patryk, który byl pierwszy ale potem cala rzesza jego następców misjonarzy, ktorzy przez wyspę Iona na Hybrydach, przez Szkocje i północną Anglię zrechrystianizowali Brytanię tak, ze byla ona klejnotem w ówczesnym świecie chrześcijanskim. Przyszli Wikingowie-Normanie i to zniszczyli.

cbrengland
18 marca 2018 09:49

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

Już to o tym pisałem, jak to uciekłem z kraju komunistycznego, czy post-komunistycznego i to stosunkowo niedawno z wiarą na normalność. Tak, jest normalniej, jako życie takie normalniejsze ale to stadium nawet wyższe od komunizmu w Polsce i gdzieś indziej. To juz świat kompletnie bez Boga. I on już jest. Tutaj na tej wyspie. A to jest centrum świata i nic tego nie zmieni.

Gdziekolwiek indziej ma byc tak samo, jak na tej wyspie. I do tego polityka w tych innych miejscach zmierza. Dzień w dzień. To, co obserwuję w tych innych miejscach, to albo poddanie się juz w całości dyktatowi tego centrum, tak jest w Polsce albo jeszcze próby uniezależnienia się. Ale British Commonwealth (patrz anglojęzyczne kraje bez wyjątku i inne juz zdominowane przez centrum) jest już prawie wszęd ...

cbrengland
17 marca 2018 17:01

@Czy Langwedocja w XIII wieku była specjalną strefą ekonomiczną? (8 marca 2018 09:47)

Zdaje sie dalem linka do YouTube i to nie jest ta orkiestra ale tylko jej twórca i dyrygent. Kto ciekaw znajdzie co trzeba w Internecie ☺

cbrengland
8 marca 2018 12:33

@Czy Langwedocja w XIII wieku była specjalną strefą ekonomiczną? (8 marca 2018 09:47)

Dla nas matuzalemow PRL-u, jak gdyby nic nowego, tylko opakowanie inne i można się przemieszczać (jak długo jeszcze?), co przynajmniej dla mnie bylo jedną z najstraszniejszych rzeczy PRL-u i tkwiło we mnie wiele lat jeszcze po tym, gdy z Polski wyjechałem. Za każdym razem, gdy przylatywalem do Polski, miałem stracha, czy aby polecę z powrotem. I co się porobiło? Teraz, gdy stąd wyjeżdżam, mam podobnie. Wiem, że jestem nikim, zarówno tutaj, jak i w Polsce, bo gdy wejdzie na dobre Brexit, to "ja będę sobie mógł", a w Polsce będę obcy, bom Polak, a do tego faszysta.

Może zdarzyć się wszystko. Wenezuela, największe udokumentowane rezerwy ropy naftowej w świecie. Kraj dzisiaj na krawędzi upadku. A była tam i jeszcze dogorywa najlepsza orkiestra symfonicz ...

cbrengland
8 marca 2018 12:27

@Patriotyzm czyli festiwal zidiocenia (3 marca 2018 10:35)

Bardzo Ci dziękuję za info i przepraszam za zamieszanie, ktorys niestety raz z kolei ☺ Chce dobrze ale jakos nie wychodzi, tez pospiech

Tutaj sa, mam nadzieje, chodzace linki do tych zdjec powyżej

Mapka Google

Mapka orientacyjna okolicy

cbrengland
3 marca 2018 18:14

@Patriotyzm czyli festiwal zidiocenia (3 marca 2018 10:35)

Jestesmy, a tak jakby nas nie bylo.

Tak, jak z kosciolem polskim w Londynie, ktorego nie ma ale jest i to z jaka historia, bo to pierwszy polski kosciol w Londynie, a tez m.in. siedziba Polskiego Rzadu Emigracyjnego w czasie II WS. Te zdjecia mowia wszystko. Jak nie widac, prosze kliknac link.

Pierwszae zdjecie to zrzut z ekranu Google Maps, gdzie na zolto zaznaczylem dwa koscioly katolickie, ktore sa niedaleko od siebie, jeden angielski, drugi nasz, polski

Mapka Google

A drugie zdjecie, to mapka turystyczna na chodniku przy kanale na Islington w Londynie, bardzo ruchliwego, ludzie doslownie z calego swiata tam chodza, bo ja tam ide wlasnie do kosciola na Devonia Road. Jeden z kosciolow sie znikl

Mapka orientacyjna okolicy

cbrengland
3 marca 2018 10:53

Strona 1 na 4.    Następna