-

cbrengland : krzysztof bekiersz powrót do Polski

Komentarze użytkownika

@Czy powstanie Frankonia? (21 listopada 2018 10:21)

Ostatnio przyszło do mnie brytyjskie prawo jazdy, no w końcu po14 latach musiało ☺ (do tej pory miałem tzw prowizoryczne, a polskie ze zdjęciem, jak najbardziej miałem też). Jakież było moje zdziwienie, ze się w ogóle nic nie zdziwiłem, że to w końcu pierwszy dokument innego kraju, który mam i to samego Imperium. Gdy wspomnę czasy odległe, te kilkanaście lat wstecz, to naprawdę jest się czemu dziwić, bo wtedy paszport brytyjski był w moich planach i to jak najbardziej. Teraz to moje prawo jazdy wydaje mi się takim samym, jak polskie. Bym dobrze był zrozumianym. Po prostu już nieważne, czy to Polska, czy UK. Jest tak samo, imponderabilia tylko inne.

Myślę, że świat już jest podzielony. Dlatego mamy tych wszystkich durniow za przywódców, bo to już nie ma zn ...

cbrengland
21 listopada 2018 12:55

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

To takie gadanie, ocena, we Francji dalej są kościoły katolickie, dalej jest episkopat Kościoła, dalej jest Lourdes, po Paryżu najczęściej odwiedzane miejsce we Francji ale właśnie, co zrobiono z wiernymi francuskiego Kościoła en mass i o to mi chodzi, by nie nastąpiła taka "powtórka z rozrywki" w Polsce, a jak widzimy, robi się wszystko, by tak sie stało.

cbrengland
19 listopada 2018 06:20

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

Ks.prof. T.Guz to ksiądz katolicki i to uważam również dla niego jest najważniejsze. Słuchając go, jestem jak gdyby na kazaniu, po prostu, bo czyż nie argumentuje Wiarą, pokazując prawdę, Prawdę Jedyną, badając i odklamujac z pozycji naukowca to wszystko, co zakłamane zostało w dziejach człowieka. To wybitna postać.

cbrengland
19 listopada 2018 06:12

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

Mam nadzieje, ze ks.prof. T.Guz nie zostanie "wygumkowany" jednak. To taki troche barometr dla mnie jest. Bo jezeli tak sie stanie, to juz autentycznie po nas w tej szerokiej polskiej masie, katolickiej przeciez ale za chwile to moze byc tylko z nazwy, a czy Francja to nie kraj katolicki? Dlatego pan Krajski cokolwiek powie i robi i zrobi, robi krecia robote. Albo to wie albo nie wie. I jedno i drugie jest nie do przyjecia.

cbrengland
18 listopada 2018 15:34

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

Z jednej strony smutno, bo wojna przybiera na dynamice ale z drugiej strony, może jeden, czy drugi lemming dowie się, kto to jest ks.prof. T Guz

Ksiądz profesor Guz odpowiada na oskarżenia o wrogość wobec Żydów

a jeden, czy drugi karonista zmieni herezje, na Wiarę przez tę durną krytykę, którą pan Karoń uprawia wobec dzieła Gabriela Maciejewskiego, gdy przyjdzie tutaj lub na

https://coryllus.pl  ​​

albo tutaj

https://prawygornyrog.pl

i kupi tę książkę

https://basnjakniedzwiedz.pl

cbrengland
18 listopada 2018 12:32

@O rzewnych historiach zastępujących duchowość (15 listopada 2018 07:24)

Jestem wierny smartphonom Samsunga i komputerom innym niż Apple i tak już zostanie na pewno ale wpadło mi na YouTube takie coś, a przypomniałem sobie o tym po przeczytaniu notki. Premiera była 21 września tego roku, odsłon do dzisiaj prawie 4.4mln. To świat tych samotnych ludzi. A osoba prowadząca ten guide to on, ona, a może już ono, czyli, co?

 

cbrengland
15 listopada 2018 15:32

@Bogdan Czajkowski i Leszek Czarnecki czyli o postawach (14 listopada 2018 09:26)

Nie zmieni się, przynajmniej w widocznej przyszłości i przestańmy się łudzić i róbmy swoje ☺

Wczoraj przeczytałem komentarz, chyba qwerty napisał, jak to jego wnuczki lat kilka w Kalifornii śpiewają polskie pieśni. Dopóki nie nastąpi zmiana, nie dobra zmiana, czy jakaś zła, bo się zdarza w polityce ale zmiana fundamentalnie polska, czyli taka, która polskość ma pod skórą na stałe i przede wszystkim i dobro Polaków, potem reszta, to na nic nie ma szans. A pamiętamy też, że wyznajemy zasadę Bóg, Honor, Ojczyzna i Polska jest dopiero na trzecim miejscu.

cbrengland
14 listopada 2018 16:29

@Bogdan Czajkowski i Leszek Czarnecki czyli o postawach (14 listopada 2018 09:26)

Siedzę cicho, bo co mam mówić, jak nawet nie mogę patrzeć i słuchać. Sygnały już są tak jawnie przedstawiane publiczności.

 Wspaniałe to, o czym jednak przeczytałem, jakie cudownie polskie obrazki były na Marszu Niepodległości, gdy przez chwilę z głowy wypadła mi pani Gronkiewicz i jej szarża przeciwko Polsce, by po chwili weszlo juz info, bo Polska Telewizja jednak manipuluje, Tusk jest proszony, by w wyborach jednak wystartował, a właśnie odwiedził Leszka Millera, teraz jeszcze żyjącego komunistycznego zgreda, następny po Jaruzelskim, który na pewno się wyspowiada na łożu śmierci, jak ten pierwszy, bo Tusk też.

Nic w Polsce się nie zmieni. To jest dalej PRL, taki soft, jaki był w piśmie Polityka za PRL-u, niejakiego M.F.Rakowskiego, potem I Sekretarza PZ ...

cbrengland
14 listopada 2018 11:08

@Właściwe emocje (11 listopada 2018 08:21)

Tak sobie trochę wczoraj grzebalem na YouTube i trafiłem na Grzegorza Brauna jeszcze z listopada 2017 roku, czyli czasu wejścia filmu Luter Rewolucja Protestancka (czyli tej pierwszej skutecznej rewolucji globalnej i początku dominacji ośrodka władzy globalnej oczywiście tutaj na tej wyspie) i zostałem z nim na te dwie godziny :-) To są te okienka, które podtrzymują człowieka w jako takiej kondycji, a oczywiście po raz nie wiem który napiszę, jak wielkie Twoje Okno jest i to w wielu odsłonach już przecież. Słuchając Grzegorza Brauna miałem nieodparte wrażenie, że on jest jest cały czas z Tobą, z nami tutaj, tym myśleniem o Polsce i świecie współczesnym i skąd to się wzięło. Ba, pod koniec spotkania opowiadajac o finansowaniu herezji odpowiadajac na pytanie ich doty ...

cbrengland
11 listopada 2018 11:22

@Popularyzacja przez zaniechanie (9 listopada 2018 09:25)

Tak, czy ta skorupa zaczyna pekac, skorupa myślenia, a propaganda zaczyna zmieniać kierunek ale przecież oni mają tylko już jeden, ku samozagladzie? Ci, ktorzy się nie obudzą na czas, pójdą z nimi, nawet o tym nie wiedząc, a tym pierwszym właśnie o to chodzi, bo im jest wszystko jedno. Im wystarczy być happy tu i teraz.

cbrengland
9 listopada 2018 11:15

@Taksówki powietrzne napędzane mazutem (3 listopada 2018 10:44)

Tak, koronacja króla, czy małżeństwa w rodzinie królewskiej odbywają się w Katedrze Westminster w Londynie, Katolickiej, pomieszanie z poplątaniem i o to właśnie chodzi.

Nie, teraz, już to wiem po latach, tutaj Kościół jest tylko jeden, Katolicki, wolno mu bodaj od lat 40-tych XIX wieku być legalnym, a jak długo, niektórzy już pewno to wiedzą na tej Wyspie. Reszta to nie wiadomo co, taki właśnie Icke David inaczej.

Ostatnio znalazłem w sieci spotkanie ks.prof.T.Guza, takie nieco mniej oficjalne Rozmowy Niedokończone i on tam w którymś momencie odpowiada na pytanie, prawdopodobnie o protestantyzm i mówi, że nie, protestantyzm, jak inne herezje nie mają nic, dosłownie nic wspólnego z naszym Kościołem Katolick ...

cbrengland
3 listopada 2018 22:48

@Taksówki powietrzne napędzane mazutem (3 listopada 2018 10:44)

A czym różni się to, co się nazywa kościołem anglikańskim od tego Icka, tzn jego biznesu, bo tym to jest, co stworzył, czy raczej może mu stworzono, bo kim jest naczelny biskup tego anglikańskiego kościoła, jak nie biznesmenem, a faktycznie nim był i to w biznesie naftowym też nawet. To nawet nie jest śmieszne przecież nawet. A premier tego kraju to przełożonym jego jest. Bo tak jest właśnie.

cbrengland
3 listopada 2018 21:16

@Taksówki powietrzne napędzane mazutem (3 listopada 2018 10:44)

Otóż pan Icke zebrał w Hali Ludowej we Wrocławiu aż 750 słuchaczy, a każdy z nich zapłacił 300 zł za 5 godzinny wykład o tych stworach

Ok, na Wyspie facet zbiera na jeden raz kilka tysięcy fanów. Ciekawe, czy w Polsce mu też tak pójdzie, czy jednak pójdzie z torbami, tak sobie właśnie podróżuje po UK wracając zdaje się z tego tourne po Europie https://www.ickonic.com/category/tickets/

I pomyśleć, że stosunkowo niedawno, bo kilka lat temu trafiłem na tego pana i nawet się zainteresowałem. Trwało to krótko, proszę wybaczyć ☺

cbrengland
3 listopada 2018 11:45

@Pierwszy chrześcijański handel szmelcem (1 listopada 2018 06:28)

Właśnie tak.

Gdy z rodzicami przez lata jeździłem na groby rodzinne pociagiem i tramwajami, a byly one w trzech miejscach, jako dziecko, młodzież, czy nawet potem, gdy u nich zamieszkałam ponownie, bo tak wyszło i jeździliśmy już samochodem, te tlumy na cmentarzach, ten brak parkingu potem, ten caly ambaras z wieńcami i lampionami, byl dla mnie uciążliwy jakoś czasem ale w sumie, bardzo cieszylem się na spotkania rodzinne, które przecież w tym dniu następowaly i jednak tą Świętą podniósłosc tego czasu i miejsc, co oczywiście bylo dla mnie oczywistością wtedy.

I właśnie ta oczywistość tak przeraźliwie pokazała swoją twarz, gdy zamieszkałem tutaj. I jak bardzo dziękuję Opatrznosci za swoich rodziców.

cbrengland
1 listopada 2018 16:00

@Pierwszy chrześcijański handel szmelcem (1 listopada 2018 06:28)

Spacerując po cmentarzu, Ashford, Kent, Anglia, gdzie dosłownie nie ma nikogo, rozmyślam, gdzie się znalazłem i dokąd zmierza świat. Bo to już właśnie wiadomo, a te zdjęcia zrobione dzisiaj, 1 listopada, to udowadniają.

A zaczęło sie, nieważne ale dawno, a dzisiejszy tekst Coryllusa odsłania kolejne manipulacje dziejów Polski i nie tylko. Po "treningu" z Tuskiem i naszą najnowszą historią, nie dziwmy się, że się dziwiilismy, co się działo i dzieje. Widok angielskiego cmentarza w tym dzisiejszym świątecznym dniu, niech będzie dla nas dopingiem, by się nie dać, musimy się bronić.

cbrengland
1 listopada 2018 14:10

@O mechanizmach pułapek poważnych (29 października 2018 09:18)

Ja tego nie wymyśliłem, że dzisiaj jest wlasnie to czytanie w czasie mszy św ale jak wiemy, nie ma przypadków

Czytanie pierwsze
(Ef 4,32-5,8)
Bracia: Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie nawzajem, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie. Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i w darze na wdzięczną wonność Bogu. O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani o tym co haniebne, ani o niedorzecznym gadaniu lub nieprzyzwoitych żartach, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie. O tym bowiem bądźcie przekonani, że żad ...

cbrengland
29 października 2018 13:13

@O mechanizmach pułapek poważnych (29 października 2018 09:18)

Tak własnie trzeba czynić. Trzeba mieć Kościół w sobie. My ten Kosciol przecież tworzymy. A tekst do czytania mamy ten najważniejszy, Biblia, a zwłaszcza Nowy Testament.

cbrengland
29 października 2018 12:54

@O mechanizmach pułapek poważnych (29 października 2018 09:18)

Napisałem ostatnio u Panthery, że nie potrafię czytać o tym, co dzieje się w naszym Kościele, dokładniej to przelatuję te teksty, by mieć jakąś wiedzę na ten temat ale jest to dla mnie "ciało obce", to nie jest mój Kościół. Tak bylo od poczatku jego istnienia, a Judasz byl pierwszym zdrajcą, bo kim że są ci, ktorzy odeszli od Wiary, jak dla Judasza były ważniejszego srebrniki.

cbrengland
29 października 2018 12:09

@Od fanatyzmu do fanatyzmu (26 października 2018 09:48)

A ja tylko dorzucę, że nie wszystko jest tak czarne w tej Anglii, nawet w Manchesterze, jest obok zaraz Peak District

cbrengland
26 października 2018 18:20

@Od fanatyzmu do fanatyzmu (26 października 2018 09:48)

Gdy w 2005 przyjechałem do Manchesteru na tę moją emigrację, a jakże, poszedłem na Old Trafford (stadion Manchester United tam jest) i ... nic, potem pojechałem do Liverpoolu, ba, Beatlesi, trafiłem na ten pub ich początku i na tego gościa powyżej  pomyślałem już wtedy, co ja tutaj w tej Anglii robię, toż to jest nic. Już mi wtedy klapki z oczu spadły, by potem już zupełnie przejść do podziemia ☺

cbrengland
26 października 2018 13:09

Strona 1 na 16.    Następna