-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Komentarze użytkownika

@O nadużywaniu słów tradycja i hierarchia (26 maja 2019 10:19)

Dodam tylko jeszcze, że wbrew temu, co się niby wie i przyjmuje za oczywistość, będąc w Holandii na wakacjach w zeszłym roku, miałem kłopot z porozumieniem się z personelem niemałego sklepu spożywczego, holenderskiej sieci sprzedaży, w miasteczku, prawie nad morzem, bo ani j.angielski, ani j.niemiecki nie był personelowi znany. Dopiero z jedną z młodych pracownic, którą znaleziono gdzieś na zapleczu, doszedłem do porozumienia w j.angielskim. Bo we Francji, to już wiadomo. Nawet obok Calais znajomość j.angielskiego to jest taka sobie ☺

cbrengland
26 maja 2019 14:48

@O nadużywaniu słów tradycja i hierarchia (26 maja 2019 10:19)

Wiesz, to był wtedy taki mój i nie tylko mój ☺, bunt przeciwko tej dyktaturze proletariatu, bo ja go wyssalem z mlekiem matki i ojca, że w ten sposób napiszę, bo tak było w moim domu, byliśmy obok tego systemu.

A teraz już wiem więcej i wiem, kto tym wszystkim rządził i rządzi i dlatego ten j.angielskk zrobił mi się taki, jak wtedy ten j.rosyjski. Nie znoszę go. W wykonaniu tych, dla których jest językiem ojczystym. W innych wypadkach, może być, bo można się porozumieć praktycznie z każdym ze świata. Tego dokonało imperium i można się na to obrażać ale trzeba z tym jakoś żyć ☺.

Najważniejszym jest język polski. Dziękuję ci za jego Klinikę.

cbrengland
26 maja 2019 14:05

@O nadużywaniu słów tradycja i hierarchia (26 maja 2019 10:19)

Schodząc na ziemię, czyli w szare życie, również potwierdza się ta diagnoza.

Jak wiadomo albo i  nie wiadomo, Londyn i UK, to taki drugi albo i pierwszy dom dla Rosjan, tych z pieniędzmi. Co jakiś czas zresztą słychać to, bo jeden, czy drugi schodzi tutaj z tego świata albo zabierane mu są pieniądze w sposób czasem zdecydowany i brutalny. Natomiat sami Rosjanie, a nie spotkałem żadnego oryginalnego z Rosji, a tylko ludzi z republik nadbałtyckich, którzy tymi Rosjanami po prostu byli, okazuje się, jak trudno z nimi się w ogólności dogaduje, tzn., nie da się. Ja dla nich zawsze byłem nikim. Natomiast, gdy pokazałem kiedyś zdecydowanie, jeden taki "malowany" Rosjanin, będąc ze mną sam na sam w toalecie w ...

cbrengland
26 maja 2019 12:24

@Ostatnia, publiczna egzekucja i problem "wizyjności" w mediach (24 maja 2019 09:38)

Taki polski tygodnik darmowy wydają w Londynie, do wzięcia w każdym sklepie z polskę żywnością, kiedyś kolorowy i pani Agata Passent córka Daniela (jak wiemy całe wieki Polityka w papierze za PRL, teraz dalej papier i polityka.pl) brała lekcje propagandy w tym Londynie, bo była dziennikarzem tej gazety, teraz gazetowy papier tej Cooltury i za darmo, jak pisałem, a Pani Agata z tatusiem w tej samej gazecie teraz już.

Tam był wywiad z tym Zanussim, jak niżej

(proszę kliknąć na zdjęcie, otworzy sie duże w nowym oknie)

albo tutaj link

Skaranie boskie ten Zanussi.

cbrengland
24 maja 2019 15:51

@Księża pedofile vs kontrowersje Syjonu czyli pułapka myślenia długofalowego (22 maja 2019 09:01)

No tak ale właśnie o to chodzi, bo w pracy, jakiejkolwiek jesteś właśnie wolny, a przede wszystkim wolne są twoje myśli. Nie jeden raz w życiu zasuwalem na różnych taśmach produkcyjnych, czy robiłem zupelnie proste rzeczy dla pieniędzy i owszem, po takiej pracy łeb jest pusty, ciało daje o sobie znać, bo wszędzie coś boli ale jest jakaś tam satysfakcja ze zrobionej pracy, nie mówiąc, że są i pieniądze właśnie. Jak też mówią, praca uszlachetnia. Każda praca. I to jest najprawdziwsza prawda. Św.Paweł szył namioty, jak było trzeba ☺

cbrengland
22 maja 2019 15:21

@British Empire today, keep smiling (22 maja 2019 06:15)

No przecież ich nie czytam, tylko patrzę na czołówki i tylko i to naprawdę już wtedy, jak mi się przypomni, że one są, zebrane w jednym mejscu tutaj

https://www.bbc.co.uk/news/blogs/the_papers

bo tak można ocenić w nie patrząc, jaki jest trend, w Polsce chyba to też widać, nie wiem.

Otatni raz kupiłem gazetę The Sunday Times, jak dobrze pamiętam w 2009 roku i do dzisiaj całej nie przeczytałem, naprawdę i jeszcze gdzieś ją tam mam ☺

cbrengland
22 maja 2019 15:09

@Księża pedofile vs kontrowersje Syjonu czyli pułapka myślenia długofalowego (22 maja 2019 09:01)

Większość redukuje swoje rozważania na ten temat do kwestii pracy, dochodów i tak zwanej godziwej emerytury. Żeby była praca – to jest podstawowe marzenie Polaków.

A powinni być wolni w działaniu i myśleniu przecież. Prawda cię wyzwoli, się mówi i coś w tym jest. Bo ja na przykład czuję się niesamowicie wolny, gdy wiem, jak jest i jednak z optymizmem, który bez przerwy widzę również u Coryllusa wbrew tej bez przerwy przez niego odkrywanej prawdzie właśnie, takiej okropnej. A praca daje wolność również. Powinna. Więc dlaczego nie dla siebie?

Ora et labora. To stale aktualne. I nie tylko na jedno, czy dwa pokolenia w przód. Tylko ważnym jest, w co się wierzy i modli i jak i gdzie się pracuje i dla kogo.

cbrengland
22 maja 2019 10:30

@Dziś prawdziwych mordowni już nie ma? (21 maja 2019 09:04)

Aha i by nie było, to prostu wspaniała muzyka i poezja i tyle i pozostanie na zawsze

 

cbrengland
21 maja 2019 16:02

@Dziś prawdziwych mordowni już nie ma? (21 maja 2019 09:04)

To już nie ma znaczenia, kto w Polsce rządzi i rządzić będzie, naprawdę.

Śpieszmy się kupować książki, tak szybko się sprzedają ☺, a przecież to trochę żart, a jakże to piękna fraza jest

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ...

ŚPIESZMY SIĘ ksiądz Jan Twardowski

cbrengland
21 maja 2019 15:46

@Handel wołami w Polsce - wznowienie i audycja radiowa (20 maja 2019 16:47)

Dlaczego, przez gardło prof.Zawistowakiego nie przeszło nazwisko wydawcy i wydawnictwa? Smutne to.

Wygląda natomiast to tak, jakby maczał palce w wydaniu tej książki prof.Samsonowicz, wymieniony z nazwiska, mówiący o niej, jako o najwybitniejszej pozycji z historii gospodarczej Polski po 1945 roku.

Panowie profesorowie, miejcie w końcu jaja.

cbrengland
20 maja 2019 18:10

@O afirmacji lęków, jej konsekwencjach i wynikającej z nich odpowiedzialności (20 maja 2019 09:47)

Wiesz, że to najbardzoej boli będąc poza Polską. Że Polacy w Polsce mają ją w dupie. Przepraszam, że tak się wyrażam, ale  tak po prostu jest, nawet, jak ją kochają. Tak samo, jak myślą naiwnie, że jest Kościół, ma te swoje problemy ale jest. I też się wyrażę, gówno prawda. I dopiero, gdy Polskę im zabiorą znowu albo kościół zostanie unieważniony, jak tutaj w tym kraju, no to zaczną się bić i ginąć za ojczyznę.

Tak sobie myślę, jak tutaj zmultiplikowac Coryllusa i jego działania, bo przecież chyba tylko on konsekwentnie o tym mówi. Od 10 bez mała lat.

cbrengland
20 maja 2019 14:43

@O afirmacji lęków, jej konsekwencjach i wynikającej z nich odpowiedzialności (20 maja 2019 09:47)

A może na początek zapoznać się, jak to było w innych krajach, jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Wegry itd i dlaczego tamtych krajów żyd w USA nie grilluje w temacie swojego utraconego majątku? Bo najważniejszą sprawą, nie tylko ta, to jest stawianie Polski do parteru i przyduszanie stopą gardla i czekanie na reakcję, co zipnie. A jak nie po linii oczekiwanej, no to następna akcja. I tak tydzień w tydzień, miesiąc za miesiącem. I nie tylko żyd w tym bierze udział.

Tak to widać stąd.

cbrengland
20 maja 2019 13:31

@O fałszowaniu rzeczywistości dla marnego zarobku (19 maja 2019 10:05)

To nie byłoby groźne, gdyby nie wpisywało się w europejski trend promocji kłamstwa, które ma pociągnąć za sobą zmianę systemu wyznawanych wartości

To tak mniej więcej clou całości zdarzeń bieżących i przyszłych.

O Tusku nie raz wspominałem, że to narzędzie tej rewolucji, która jest, a się tylko zintensyfikuje, o ile już tak nie jest. Nie zapominajmy, co on z kompanami zaczął w Polsce, gdy doszli do władzy z przyzwoleniem nie tylko damy z Berlina ale całej wierchuszki UE. Potem poszedl tam do Brukseli na dalsze szkolenie za zasługi dokonane w Polsce. A w Polsce zmiana władzy, a rewolucja kroczy dalej, co widać.

Będzie się działo. Oni mają więcej argumentów realnych, bo mają nie tylko poparcie tych wielkich ale pieniądze, bez ograniczeń.

cbrengland
19 maja 2019 13:50

@Obejrzałam finał Eurowizji 2019 (19 maja 2019 09:12)

Miłość, to wielka rzecz. Ale to nie jest łatwy chleb ☺

cbrengland
19 maja 2019 11:21

@Obejrzałam finał Eurowizji 2019 (19 maja 2019 09:12)

Tak, tak było ze mną też ale ta piosenka była pierwszą, jaką słyszałem i w ogóle, kto to jest Kortez i tylko ona pozostała ze mną.

W tej rozrywce zauważmy słuchamy piosenek, każda inna jedna po drugiej. Gdy weźmie się potem album jakiegoś wykonawcy, po dwóch, trzech piosenkach zaczynamy zgrzytać zębami. Tak jest ze wszystkimi, nawet Michaelem Jacksonem, no chyba, że jest to na przykład Charles Aznavour, czy Rod Stewart ☺

cbrengland
19 maja 2019 10:41

@Obejrzałam finał Eurowizji 2019 (19 maja 2019 09:12)

Nie znam rynku muzycznego w Polsce z przyczyn zależnych ode mnie ☺ ale są śpiewający faceci jeszcze.

 

cbrengland
19 maja 2019 10:24

@O państwie katolickim (18 maja 2019 15:02)

Na marginesie Gandawa, to Genf inaczej. To tak u mnie po drugiej stronie Kanału la Manche, stosunkowo blisko. I ja zdaję sobie sprawę z bogactwa sztuki, które tam jest i w Belgii i Holandii, czy Francji. Tylko dlaczego doba ma jedynie 24h ☺

cbrengland
18 maja 2019 16:20

@O państwie katolickim (18 maja 2019 15:02)

Tak myślę, że w naszych czasach naprawdę wystarczyło by, by władza wybrana demokratycznie, czy nawet z uzurpacji, by była z Kościołem, by go nie zwalczała, po prostu.

I gdy to napisałem zrozumiałem, co napisałem i gdzie my dzisiaj jesteśmy. I zdaje się stasio-orda ma rację.

cbrengland
18 maja 2019 16:14

@O bezradności wobec chamstwa i obłędu (18 maja 2019 09:01)

Ba, takie to trudne zrozumieć, że my wierzymy, a oni nie?

Nie zwróciłem uwagi na to co, Gabriel mi wytknął. Moja pasja w walce o nasz Kościół i to przecież nie tylko w Polsce, bo tutaj praktycznie go nie ma, bo został właśnie zniszczony, co jest w planie w Polsce zrobić tak samo, okazała się spójną z walką sił lewackich, czyli Nowego Wspanialego Świata, przeciwko Kościołowi właśnie. I popatrz, to jest to, o czym Gabriel dzisiaj napisał. Zostaliśmy uwikłani w wybory dla nas najważniejsze i ostateczne, bo dotyczące naszego Kościoła, a tym samym, tego w co wierzymy, czyli naszego zbawienia.

Tak, teraz dostrzegłem, że nie miejsce tutaj na takie rozważania. Psuję image tego miejsca. I nie mam wcale o to do Gabriela i innych pretensji, naprawdę. Ale ...

cbrengland
18 maja 2019 15:55

@O bezradności wobec chamstwa i obłędu (18 maja 2019 09:01)

Chodzi o nas i my też mamy głos, powiedział bym, najważniejszy.

I jeżeli my wyrazimy swoją krytykę wobez hierarchów naszego Kosciola, to jest to zupełnie co innego, niż diabelskie zagrywki Sekielskiego i reszty. Nie wolno nam spuścić uszy po sobie i czekać. Na co! Hierarchowie są, bo my jesteśmy. I ja ich krytykuje za ich postawę, nie za to, że reprezentują Kościół, jak właśnie chce Sekielski i cała reszta tej bandy. W przeciwieństwie do polityki świeckiej, hierarchia kościelna łącznie z papieżem może wiele. Wystarczy, że przypomnę, że był papież Benedykt XVi, a teraz jest Franciszek, a wcześniej był papież Jan Pawel II. I porównajmy nie tylko ich ale i ich politykę Kościóła za ich czasów, jeżeli w ogóle można mówić o czymś takim ...

cbrengland
18 maja 2019 14:11

Strona 1 na 30.    Następna