-

cbrengland

Komentarze użytkownika

@Ku dziadostwu z impetem (14 stycznia 2018 10:19)

A oto jakosc sztuki, czyli "sztuki", bo tej tandety inaczej nazwac sie nie da, w samym sercu Imperium, a tutaj w Folkestone. Te domeczki na zdjeciach ponizej strasza mnie już od lata zeszłego roku, a bylo ich wiecej w innych miejscach miasta, nad morzem. Dziele sie swoja impresja tej "sztuki" po dzisiejszym spacerze tam wlasnie. To zresztą nie pierwszy raz w tym mieście, taka sztuka. To miasto nazywa siebie “Folkestone school of art”. Jakies triennale sztuki tutaj corocznie się odbywa od lata do wczesnej jesieni. W 2014 byla nawet Yoko Ono, ta od Lennona. A ta sztuka, to właśnie daje jej przykłady. Najgorsze, ze nie da się tego ominąć. Jak widac na zdjeciach, to jest umieszczane w sercu miasta.

Na pierwszym zdjeciu, widac to pomarańczowe badziewie prz ...

cbrengland
14 stycznia 2018 19:42

@Tradycja czyli praktyka (7 stycznia 2018 09:19)

"Ktoś powie – ale nie możesz budować takich skojarzeń, bo nie ma na to żadnych dowodów. To jest metafizyka. A jakich dowodów się domagacie? Rozkazów na piśmie?"

Wlasnie, to tak, jak z wiara, wierzymy albo nie, a jest łatwiej, bo ich działania, a przede wszystkim rezultat, widac przeciez wokół, zarówno w Polsce, jak i tutaj u mnie. A oni wlasnie chca, by coś im udowodnic. Chrześcijaństwo nic nie udowadnialo, tylko rozpłynęło się po swiecie budujac swoja potege.

cbrengland
7 stycznia 2018 10:19

@Z Londynu na włam. Z nie tak dawnej historii (3 stycznia 2018 19:29)

Wystarczy, co jest. Znakomite.

A dla mnie naprawdę, az sam się sobie dziwię, ze się nie dziwię, co czytam. To takie jakies teraz już dla mnie oczywiste jest. Lata siedzenia w tym jądrze wszelkiego zla, które kiedys bylo dla mnie tym wolnym Zachodem, przyspieszona nauka w szkole Coryllusa oraz lata spędzone w PRL-u, dalo taki efekt. A teraz jeszcze moja podróż w czasie, bo tylko tak to można nazwać, do Szkocji, Lindisfarne, a potem do Whitby. I wszedzie tam widzi sie ruinę Chrześcijaństwa, widzi puste i pozamykane kościoły, jezeli to jeszcze można nazwać kościołami ale ... tam dalej czuje się tych misjonarzy, którzy stworzyli potęgę Chrześcijaństwa na tych ziemiach. Tego Ducha żaden Lenin nie zabije.

cbrengland
3 stycznia 2018 23:35

Strona 1 na 1.