-

cbrengland : krzysztof bekiersz powrót do Polski

Komentarze użytkownika

@Młyn kulowy albo mikser (16 stycznia 2019 14:47)

Chciałem mniej więcej też w ten sposób doradzić. Tłumacz na miejscu. Nawet jak ktoś kuma po angielsku lepiej lub gorzej, to to, co zrozumie bezpośrednio, to jego, a to, czego nie zrozunie do końca, dowie się od tłumacza. Poza tym tak będzie profesjonalnie.

Nie wiem jak to z ta techniką, czyli napisami i tlumaczeniem tekstu na żywo, bo do tej pory widziałem to tylko w teatrze operowym i to nie na żywo nawet. Oczywiście, to jest wyjście top class professional. Ale też pewno top class money ☺

cbrengland
16 stycznia 2019 16:33

@O pakietach emocji (16 stycznia 2019 09:39)

Miałem z tym wiele lat problem, czyli jak wybaczyć. Doznałem niesamowitej krzywdy ze strony najbliższej mojej rodziny. By nie zwariować zacząłem przecież publicznie pisać. Już o tym nie raz pisałem. Miotałem się między chrześcijańskim wybaczeniem bliźniemu, a taką zdrową ludzką złością i pretensją dlaczego. Oni w Polsce, ja tutaj. Oczywiście, że nie zrezygnowałem z prokuratora i z sądu. Jeżeli ktoś mi coś ukradł, to ja chcę to odzyskać. To nie ma nic wspólnego z tym, że ja im przebaczylem. I ja wiem, że oni mnie przepraszają za to co się stało. Przyjmuję to do wiadomości i traktuję jako swój sukces po wielu latach. Ale prokuratora i sąd dalej są między nami. Może przestaną. Ale to już jest działka moich adwokatów no i tej mojej ro ...

cbrengland
16 stycznia 2019 15:46

@O pakietach emocji (16 stycznia 2019 09:39)

Ja miałem taką myśl, ze powinno się zacząć odprawiac msze św. za Donalda Tuska albo jedną wielką. I to nie piszę żartem. To jedyna nasza siła. A jednocześnie pokazanie temu panu, że jest człowiekiem, jak każdy z nas. To jedno z drugim i siła naszego Kościoła i polityka. A zwłaszcza po abdykacji PiS. Bo tak traktuję ich rezygnację z Gdańska. To się nie mieści w głowie. Zeby nawet nie pokazać, co mają. Bo właśnie oni nie mają już nic do zaoferowania.

I żeby nie było, ze ja Tuskiem. To nasza propaganda by była.

cbrengland
16 stycznia 2019 13:32

@Krzyż i browning czyli o politycznej grafomanii (15 stycznia 2019 10:27)

Oczywiście ten znajomy jeździl na festiwal rockowy Owsiaka do Polski, bo niejasno napisałem zdaje się ☺

cbrengland
15 stycznia 2019 13:25

@Krzyż i browning czyli o politycznej grafomanii (15 stycznia 2019 10:27)

Oczywiście, że widzę świat piękna i nadziei, nawet ostatnio o tym wspominałem ☺ ale jest to ale, bo jestem gdzie jestem, doświadczenie jedyne w swoim rodzaju a mój kraj coraz bardziej się pogrąża, bo tak to zdaje się jest.

A przypomniała mi się rozmowa z Anglikiem, taki trochę bardziej mądry jednak, operator maszyny, dość wymagającej, kiedyś kierownik produkcji, gdy opowiedział mi o swojej pasji muzycznej (okazało się to jakimś undergroundowym funky), gdzie jest nawet DJ-em co sobota w globalnym radio tego rodzaju muzyki i o tym, jak to też jeździ do Londynu na Islington (polski kościół, do którego tam jeżdżę), bo ma tam sklep z płytami winylowymi, które okazało sie kochamy tak samo (ale ja inny rodzaj muzyki jednak) i że to jest to i tylko, żad ...

cbrengland
15 stycznia 2019 13:23

@Krzyż i browning czyli o politycznej grafomanii (15 stycznia 2019 10:27)

Marnie to wygląda. Drugiego Cudu nad Wisłą nie będzie. Ale może jakiś będzie. Dobrze, że Grzegorz Braun kręci ten film o Objawieniach Maryjnych w Gietrzwaldzie.

Wszystko i wszyscy są przeciwko nam i to na całym globie teraz już, wprost albo jako piąta kolumna i to nawet w sferach rządowych, nie oszukujmy się, nie mówiąc że wśród polityków wszelakiej maści, a jakże.

Kiedyś miałem takie spojrzenie na sprawy, że jeżeli cokolwiek ma się zmienić w Europie, a w Polsce w szczególności, to musi się zmienić w wielu krajach naraz. I o dziwo tak to się niejako dzisiaj zaczyna dziać. Tylko właśnie, jeszcze nic się nie krystalizuje, gdy się to morduje.

cbrengland
15 stycznia 2019 11:53

@Teoretyczne państwo wersja dla emocjonalnie labilnych (15 stycznia 2019 00:33)

Przywódca narodu:

Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać, że dla Ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk na wiecu poświęconemu pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


 

cbrengland
15 stycznia 2019 06:25

@Teoretyczne państwo wersja dla emocjonalnie labilnych (15 stycznia 2019 00:33)

Bo takie to właśnie jest, że nawet dzieci widzą, jakie to głupie. A orkiestra gra dalej, tylko Owsiak po 27 latach wykonał zadanie i się przestał tym zajmować w tym dzikim kraju. Ciekaw jestem kiedy wreszcie tubylcy pokażą tym Owsiakom, gdzie ich miejsce.

A może to już będzie jak w tej Francji i nie tylko? Większość ma zryte berety. Bo ma i będzie miała tę ciepłą wodę w kranie i Sylwestra w Zakopanem i wystarczy. Czasem kogoś zamordują, czasem wybuchnie jakaś bomba (bo to następny event będzie) i zginą ludzie. Ale to jak w świecie panie, normalka już

cbrengland
15 stycznia 2019 06:04

@Nagły wybuch gazu zaatakował nożem prezydenta Gdańska (14 stycznia 2019 08:47)

Myślę, że w obliczu tej tragedii my Katolicy mamy niejaki stupor. Mnie ta refleksja ks.prof.T.Guza już wcześniej pomogła bardzo w zupełnie innej sprawie. Ale to są refleksje uniwersalne dla nas wierzących.

 

cbrengland
14 stycznia 2019 15:08

@Nagły wybuch gazu zaatakował nożem prezydenta Gdańska (14 stycznia 2019 08:47)

On żyl jeszcze tylko dzięki nowoczesnej technice medycznej, sam nawet nie oddychal. Tego się można było spodziewać.

cbrengland
14 stycznia 2019 15:00

@Nagły wybuch gazu zaatakował nożem prezydenta Gdańska (14 stycznia 2019 08:47)

Witajmy w klubie.

Już dawno też Coryllus obawiał się takiego eventu. Stało się i mleko się rozlało. Polska weszła do prawdziwych krajów demokratycznych, gdzie "zamachy" właśnie tak się odbywają. Potem często sprawca zaraz ginie. Jaka szkoda. Na początek w Polsce będzie nieco inaczej, chociaż za parę dni jest piątek, tradycyjny dzień, gdzie sprawcy w więzieniach "wymierzają sobie sprawiedliwość". A na marginesie mnie widok prez.Adamowicza razem z innymi włodarzami Gdańska ciągnącego samolot spółki Amber Gold nie wymazuje się z pamięci i nie wymaże nigdy, tak jak i Tuska. Sorry Balbinka. Ale pamiętajmy, że to jest strona popierana już przez samą czołówkę mediów światowych, a one gadają głosem tych, któ ...

cbrengland
14 stycznia 2019 14:00

@Tradycja zdrady politycznej i jej usprawiedliwienia (13 stycznia 2019 09:34)

I teraz już nie musiał to być lud anglojęzyczny i do Ameryki ale trzeba było wesprzeć tych durniow pseudo pracujących w samym sercu Imperium. Gdy ta cała rzesza energicznych i nieustraszonyh pracowników przyjechała na tą Brytanię z krajów Unii Europejskiej w liczbie znacznej, a największa z Polski, to teraz zamknęło się już ten kurek dopływu świeżej krwi. A przyszłość ich nieznana jest. I moja też. Bo przeciez ja już nie wierzę w żadne słowo kogokolwiek z tej wladzy tutaj, nawet, gdy to może jest prawda.

I czuję się już jak na banicji. Bo naprawdę przypadkiem się tutaj znalazłem. Niech to szlag ☺. Ale pożyjemy zobaczymy. Może się jeszcze gdzieś przemieszczę byle dalej od tych heretyków. Bo do Polski tak na stałe powrót nieste ...

cbrengland
13 stycznia 2019 18:52

@Tradycja zdrady politycznej i jej usprawiedliwienia (13 stycznia 2019 09:34)

Gdy tak pomyślę o Tusku i tak w ogóle o tych pajacach u polskiej władzy od 1989 to prostu nawet nie można pomyśleć o zdradzie, nie wiem jak to nazwać, ci ludzie byli i są ale tak, jakby ich nie było.

cbrengland
13 stycznia 2019 17:35

@Dlaczego fizyka kwantowa jest naturalnie piękna (13 stycznia 2019 12:01)

Popatrz, napisałem do wczorajszej notki Coryllusa komentarz w odpowiedzi do Paris, że w życiu szukam piękna i nic na to nie poradzę, a dzisiaj mam tylko potwierdzenie od ciebie, że właśnie tak trzeba. Bo nasza Wiara to piękno absolutne właśnie. A fizyka to ziemski absolut piękna.

Dzisiaj już mało co pamiętam z tych równań ale dochodzi do mnie jeszcze wiedza z fizyki i to jest właśnie piękne. A wystarczy w bezchmurną  noc popatrzeć w niebo, by to ziemskie piękno tam dostrzec. I piękno fizyki właśnie. Bo ona szuka odpowiedzi, co tam jest za hoyzontem galaktyk. I to jest ta droga.

Bo nasz Mistrz powiedział:

Jam jest prawdą, drogą i życiem

cbrengland
13 stycznia 2019 12:27

@Na wszystko jest (swój) sposób (12 stycznia 2019 17:25)

Tak lata 40-te to bardzo "produkcyjne" lata w życiu. Miałem to samo ale jeszcze w Polsce. Szkoda, że moja decyzja o wyjeździe trochę się przeciągnęła. Tzn. ona była już, gdy miałem końcówkę lat 20-tych ale wyszło, jak wyszło. Trudno, trzeba te żabę jeść, jaka jest ☺

cbrengland
13 stycznia 2019 09:48

@O tym jak Pan Jezus ze św. Piotrem po świecie chadzali (12 stycznia 2019 08:44)

Staram się widzieć piękno w życiu, nic na to nie poradzę. Tak już mam. Czy to źle, czy dobrze? Nie wiem. Ale zdaje się, że najpiękniejsza jest nasza Wiara i tylko.

cbrengland
13 stycznia 2019 07:21

@Na wszystko jest (swój) sposób (12 stycznia 2019 17:25)

No masz, o ile dobrze kumam, to mniej więcej w twoim wieku ja wyjechałem na emigrację, a na pewno w wieku Coryllusa dzisiaj, bo to wiem na pewno. I chociaż mówią, że starych drzew się nie przesadza, to myślę, że mówią tak ci, którzy, gdy to drzewko było młode mówili, jak to jest ważnym być przy nim i się nie ruszać, bo wymaga ono opieki. I tak to się kręci tłumacząc sobie bez przerwy brak decyzji o decyzji. Nie wolno tak i już.

A wiek to tylko liczba. Tak nie raz słyszałem. Ok, powiem, od kobiet panie, a tego jak wiesz absolutnie nie wolno lekceważyć ☺

cbrengland
13 stycznia 2019 07:12

@O tym jak Pan Jezus ze św. Piotrem po świecie chadzali (12 stycznia 2019 08:44)

A ja z rana czytam o konferencji praktycznie antyirańskiej w Warszawie pod auspicjami USA, czyli tej właściwej strony mocy. I konstatuję, że jednak wszystko zmierza do zrobienia z Polski następnej Francji.

cbrengland
12 stycznia 2019 11:04

@Język ewangelizacji czyli jak zostałem królem oceanu (10 stycznia 2019 09:29)

No to zaczynamy, oto dzisiejszy język komunikacji i módlmy się, by nigdy się nie zmienił.

- - -

Czwartek, 10 stycznia 2019

Czwartek I tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne św. Grzegorza z Nyssy, biskupa i doktora Kościoła

Czytanie pierwsze
(1 J 4,19-5,4)
Najmilsi: My miłujemy Boga, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował. Jeśliby ktoś mówił: "Miłuję Boga", a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego. Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kt&oacu ...

cbrengland
10 stycznia 2019 16:53

@O dewastowaniu emocji i dawnych, dobrych czasach (8 stycznia 2019 09:03)

Ja na to patrzę, jak na Trumpa. Trudno orzec, czy to prawda, czy falsz. Na pewno lepiej, jak się mówi normalniejszym językiem. Ale PiS niby też tak gada, a wychodzi z tego, co wychodzi. Ostatnio pewien aktor gdzieś w Europie na odbieraniu nagrody za swe dzieło oznajmil, że inspirowal go w tym szatan ha, ha, ha, ot żart taki. Ja się nie śmieje już. Ja wiem. On pierwszy to oznajmił wprost na tym filmowym sabacie.

Tak się zastanawiam, czy to aby już nie ten ostatni etap. Gdy przeczytałem, jak jeden arabski cadyk powiedział, ze do 2050 Europa będzie muzułmańska, uświadomiłem sobie, że w Europie ludy są "zza Buga", poza południem Europy, stamtąd Chrześcijaństwo i północą, z tymi nieszczęsnymi Nord Man, czyli ci Wikingowie i ...

cbrengland
8 stycznia 2019 18:43

Strona 1 na 19.    Następna