-

cbrengland : krzysztof bekiersz

Opatrzność dała sygnał, chłopaki zrobili resztę

Wczoraj pojechałem do Canterbury, by odwiedzić kościół katolicki, o którym już nie jeden raz wspominałem, kościół pw. Tomasz Becketta, który jest otwarty cały dzień. Nie mogłem pojechać do Londynu do polskiego kościoła ale chciałem być w miejscu, w kościele, który lubię, bo ma atmosferę, a niestety nie każdy tak ma.

Było przed 16.00, a więc czas, w którym nic się nie dzieje, bo msza wieczorna jest o 18.00. Było troszkę ludzi, przed wejściem zacząłem przeglądać prasę katolicką, której jest sporo. Potem wszedłem do kościoła, było cicho i tak, jak trzeba. Ale powoli zaczęło być inaczej. Coraz więcej osób zaczęło przybywać. Ba, w pewnym momencie słyszę gitarę i śpiew w j.polskim. Zdziwiłem się i nawet nieco nie byłem kontent, bo chciałem właśnie być w ciszy kościoła. Ale jednak ucieszyłem się przecież, że Polacy nawet poza mszą św. udzielają się w parafii. Zobaczyłem księdza, który w ornacie wszedł na podium ołtarza. Pomyślałem, że odbędzie się nabożeństwo modlitewne. Rozpoczęła się msza w j.polskim. Bo odbywa się w tym kościele w każdą drugą niedzielę miesiąca o 16.00. Jak człowiek często mało wie, co się dzieje zupełnie blisko niego.

Oczywiście nie trudno się zorientować, że wczorajsze wybory spędziłem z dala od urn wyborczych. Tak wyszło, a może nawet tak miało po prostu być. Inni zrobili, co trzeba. Bardzo tego chciałem. Udało się.

Od dzisiaj uważam nastają nowe czasy.

Uważam kończy się dla Polski i Polaków czas nie wiadomo czego ale na pewno czas, w którym “czołgano” ich po glebie, a sami nie wiedzieli, co się faktycznie odbywa. Dalej wielu albo i większość tak ma i mieć będzie. Ale to już stan umysłu podobny do tego, który mają mieszkańcy tzw. Zachodu, w większości, bo przecież nie wszyscy. I tak samo będzie w Polsce.

By się wyrazić jaśniej, kończy się czas komunizmu, czas PRL-u, czy jak to nazwiemy. Ci starsi, wiedzą, o czym mówię, młodzi, w zasadzie nawet nie muszą wiedzieć, o czym mówię, bo po co. Wystarczy, że zaczną patrzeć wokół siebie i zaczną myśleć, oceniać i zaczną być wyprostowanymi, zwłaszcza wobec kolegów właśnie z tego Zachodu. Bo Zachód zrobił się Wschodem.

We Wschodniej Europie zaczął się powrót do źródeł Europy. A w Polsce, do Polski. I to już nie musi być powrót do Polski właśnie PRL-u, czy tej tzw. II Rzeczpospolitej. Okazuje się, że na razie jest to jeszcze niecałe 7%. Ale uważam, że to zupełnie dużo, jak na teraz.

Na pewno jest to dobry zaczyn, by iść dalej. Bo, jak się okazuje, można.

Można wyjść z uczciwym przekazem, bo taki reprezentuje Grzegorz Braun i jego koledzy, takim prawdziwie polskim i katolickim, bo to jedno przecież i ludzie to widzą, nawet, jak tych, którzy tak mówili, nie było widać. a właśnie teraz to się skończyło.

Będzie ich widać i słychać, ba nawet będą weryfikatorami prawa, które w Polsce będzie ustanawiane. To naprawdę niemało.

A Grzegorz Braun będzie brał udział w wyborach prezydenckich 2020. Chociaż na razie nie spotkałem się jeszcze z jego deklaracjami w tym względzie ale zdaje się, tak ma być.

– – –

Dane z 27275 na 27415 obwodowych komisji wyborczych (99.49%)

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 43,76%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 27,24%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 12,52%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8,58%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 6,79%tagi: polska polityka 

cbrengland
14 października 2019 15:55
18     1274    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:

genezy @cbrengland
14 października 2019 16:06

Dzięki za opis twojej bytności w kościele, szczególnie tutaj, szczególnie teraz.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @genezy 14 października 2019 16:06
14 października 2019 16:38

Zdaje się, że jesteś też tutaj, czyli w UK?

Tak sobie myślę, że może nadszedł czas, byśmy się może zaczęli spotykać tutaj, czyli coryllusowe plemię, a może i właśnie braunowskie też, jak będą chcieli i byśmy nie darli mordy jeden na drugiego ale tak, jak Korwin-Mikke, facet zupełnie nie z mojej bajki, czy Bosak i Winnicki, o których wiem, że są tylko, stworzyli niemożliwe wydawało by się, a będę w polskim Sejmie, cud?, tak my jakoś możemy zacząć ich wspierać?

Grzegorz Braun jestem pewien zrobi ten film o Objawieniach w Gietrzwaldzie.

Uważam, ze nadchodzi taki czas, że trzeba będzie wybierać już nie tylko wrzucając kartkę do urny wyborczej.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland
14 października 2019 16:53

To naprawdę jest również nasze przecież, nie byłem ministrantem ale czyż w domach naszych, nie było podobnie, jak opowiada pan Jan? Było.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland
14 października 2019 17:04

I właśnie wyruszam do Szkocji. Kiedyś pisałem, że jak już nic się nie da zrobić, pojade tam, tak w ogóle. I okazuje się, że ten imperatyw zadziałał ☺

No więc jadę, pomimo, że wczoraj się jednak zmieniło i to jak.

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @cbrengland
14 października 2019 17:21

Taa, okazuje się, że szczególną wdzięczność Polonii na Wyspach powinna okazać niejaka Jachira, która niemal na pewno wejdzie do Sejmu. Jachira  powinna podziękować warszawiakom z dzielnicy Mokotów (tam zdobyła 504 głosy), a także Polonii z Wielkiej Brytanii (726 głosów) oraz Niemiec (341 głosów). Sporo głosów otrzymała też w USA (181 głosów) oraz Irlandii (166 głosów).  W ogóle KO triumfowało m.in. w Wielkiej Brytanii (37,38 proc. do 20,04 proc.), w Niemczech (42,93 proc. do 25,72 proc.), Irlandii (39.07 proc. do 20,70 proc.), we Francji (42,91 proc. do 26,85 proc.) 

I po to były te długie kolejki, na Wyspach i w Niemczech, żeby zagłosować na Jachirę?

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Ann28 14 października 2019 17:21
14 października 2019 17:38

Tak ale wróg się obnażył, przynajmniej tyle albo aż tyle.

Spotykam tutaj Polaków kompletnie zagubionych. A nie powinni. Mają pracę, znakomitą pod każdym względem, dziewczynę, mieszkanie i przyszłość tutaj. I co? Facet zaczął chodzić po lekarzach, bo nie może spać. Ma szum w głowie. Zamieszanie kompletne. Ale koledzy jego, to Anglicy. No i co ja mogę pomóc? Nie jestem egzorcystą a tutaj to jedyne lekarstwo dla takich.

zaloguj się by móc komentować

genezy @cbrengland 14 października 2019 16:38
14 października 2019 18:56

Bywam, ale nie jestem- chodziło mi o nasze Forum Romanum (forum- rynek, no, no), że możemy też, a właściwie zawsze, o naszym Kościele mówić ciepło. Zapanowała jakaś osobliwa moda na pręgierz i bluzgającego babsztyla.

Z Bosakiem kiedyć rozmawiałem, miły facet. Natomiast fajnie że Konfederacja dostała się do Sejmu, bo już chyba najwyższy czas rozsadzić ten pisowski, szczelny klosz nad mediami- z jakiej racji wyłącznie pis uzurpuje sobie prawo do bycia, czy decydowania o tym, kto jest w mediach publicznych? Kurscy obstawiają główne spektrum medialne- to chore.

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Ann28 14 października 2019 17:21
14 października 2019 19:26

Kolejki? Kogo to obchodzi? Chcą to niech stoją. Jak dla mnie to samo pójście na wybory jest ekstrawagancją.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @cbrengland
14 października 2019 19:30

to skoro Braun taki cool to dlaczego konfederacja jest tak zacietrzewiona na PiS ? brzydko mi to pachnie... powiedzmy, że daję Braunowi kredyt zaufania ale... jkm ten może narobic bigosu... ;-) pożywiom, uwidim... ;-)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gorylisko 14 października 2019 19:30
15 października 2019 00:17

To chyba oczywiste - GB gra na emocjach ludzi z PIS niezadowolonych - tzn roczarowanych 4 latami przepychanek i ciągłego unikania radykalnych rozwiązań tam gdzie powinny się pojawić i trzeba było mieć odwage wprowadzać. Wygrane 4 procesy z TVP też pomogły Konfedreracji.

Pamietam Marsz Niepodlegości zanim rzadził PIS i potem - gdy PAD zrobił swoj poza Wawą. Potem juz połączony, który był po prostu przejęty przez władze by zagospodarowacć każdy skrawek zycia publicznego.

Nie chce mowić z czym ten pochód partyjniaków mi sie kojarzył...

To dobrze, ze Konfederacja jest w Sejmie - szkoda, ze ma mniej od PSL/SLD.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @cbrengland
15 października 2019 08:34

Dziękuję, że jest Pan na na tym Forum. Moje zniekształcenia poznawcze przy Pańskich, to jestem geniuszem w krytyce polityki. Moi Wielcy Dziadek i Babcia nie panikowali przed śmiercią. Chciałbym tak samo. Nie naginali "faktów" do własnych pragnień. Jeśli Ktoś chce, może pomodlić się za moją Babcię i Dziadka i za całe Kaszuby. Przecież jest wolność.

zaloguj się by móc komentowaćporfirogeneta @Ongaku 16 października 2019 19:09
16 października 2019 19:49

To Dobromir Sośnierz fajny gość, chociaż tata w PiS; Ma kanał  SośnierzTV gdzie relacjonował to co się dzieje w PE, polecam jego film; "Tam gdzie rosną dyrektywy" jest na jutubku. Korwin wyciął w pysk Boniego i tym zdobył poczesne miejsce w moim sercu. Piosenka też jak na samodział całkiem spoko.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @porfirogeneta 16 października 2019 19:49
16 października 2019 20:05

Tak to z tym Bonim to było epic - mi tez sie to podobało - ale ja myśle ze to kłótnia w rodzince :P

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Ongaku 16 października 2019 20:05
16 października 2019 21:42

Wszak "Wszyscy Polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna" Korwin to niesforny kuzynek, a Boni to prawdziwy renegat wart pala.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Ongaku 16 października 2019 20:05
16 października 2019 21:45

A Dobromir jest bardzo fajny, moja mama bardzo go lubi, też go lubię, najbardziej za filmik z gołąbkiem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować